Inšpiratívne maminky

Inšpiruj sa: s Luni

Dnes Vám predstavím Lucku alias Luni, ktorá je Slovenkou žijúcou v Čechách. Je mamičkou dvoch  krásnych detí a píše naozaj inšpiratívny lifestylový blog www.recipefor30s.cz. Ja som ju objavila na Instagrame, kde ju nájdete ako @recipefor30s vďaka jej neskutočne nádherným fotkám. Pre mňa je určite veľkou inšpiráciou a verím, že sa aj Vám bude páčiť rozhovor s ňou. Viac o sebe nám už prezradí v nasledujúcich riadkoch.

recipefor30s

› Ahoj Lucka, poprosím ťa aby si sa nám predstavila.

Volám sa Lucie, ale priatelia mi hovoria odjakživa Luni a vo februári mi bude 30 (čože?!). Mám 2 krásne deti, staršiu 3 ročnú Lauru a malého 8 mesačného Filipa. Keď som mala 19, odsťahovala som sa na vlastnú päsť do Prahy a nakoniec si tu aj našla manžela a zapustila korene. Milujem pizzu (a kto nie?), nugát, Vianoce a delfíny 🙂 . Celým svojim srdcom túžim napísať knihu a pevne verím, že sa k tomu raz dopracujem. Veľmi rada cestujem, aj keď na to už nie je veľmi teraz čas. Ale nestrácam nádej, až deti povyrastú, tak mám v pláne Ameriku! Som občas až príliš aktívna a kreatívna a keď zrovna niečo nevyrábam, tak pečiem alebo varím. Taká normálna mama v domácnosti 🙂 .

recipefor30s

› Čomu sa venuješ popri deťoch, materskej?

Pokiaľ som mala Lauru, bolo jednoduché sa niečomu venovať. Robievala som handmade klipy na dudlíky, náramky a kľúčenky. Neskôr som dostala ponuku od švagra, vypomáhať mu v jeho cestovke. A potom sa narodil Filip a všetko sa zmenilo. Času akosi nebolo a hlavne prvé mesiace boli veľmi hektické – čo asi pozná každá mama s viacero deťmi. K tomu všetkému som začala blogovať, čo tiež žerie hromady času. Takže teraz som na tom tak, že DIY som dala úplne bokom a zostala mi cestovka a blog 🙂 . Do toho sa snažím ako tak pravidelne 2x týždenne cvičiť a občas si zabehať.

› Ako to všetko popri dvoch deťoch zvládaš?

Ako so písala, spočiatku to bolo ťažké. Ale človek si zvykne na všetko. Hlavne od septembra Laura začala chodiť do škôlky, tak sa mi trochu uvoľnili ruky a mám o niečo viac času. Aj keď teraz ani veľmi nie, pretože už viac ako mesiac bojujeme s chorobami a Filip mi už začína liezť po kolenách, tak každých 5 minút vyskakujem a beriem mu kadečo z rúk. Pomôcť nám veľmi nemá kto, všetka naša rodina je ďaleko. Moja na Slovensku a manželova na Morave. Tak sa to nejak snažíme skĺbiť všetko dohromady, aby sme mali čas ešte aj jeden pre druhého – čo je občas naozaj ťažké.

recipe for30s

› Kedy a prečo si začala blogovať?

Blogovať som začala asi pred 2 rokmi. Ale vtedy som bola úplny nováčik, môj blog ani dobre nevyzeral a frekvencia článkov bola veľmi nízka. Na 100% som sa do toho oprela niekedy v marci minulého roku, po tom, čo som navštívila kurz blogovania vedený mojou obľúbenou blogerkou Ejvi a tak ma to namotivovalo, že ma to drží dodnes 🙂 . Hlavne keď človek vidí nejaké výsledky, posúva ho to ďalej, čo je môj prípad 🙂 . Pracujem na sebe, snažím sa zlepšiť v písaní, fotení a vo všetkom, čo čitateľ vlastne nevidí. Venujem tomu veľa času a energie, kade chodím, tade sa na svet pozerám už očami „blogerky“ a neustále v hlave plánujem nové a nové články. Snáď ma tá inšpirácia neopustí 🙂 .

› Akým témam sa venuješ? A ktorá je tvoja srdcová téma a prečo?

Venujem sa úplne všetkému. Spočiatku som nevedela, ktorou cestou sa chcem uberať, ale nakoniec z toho vyplynulo, že je to vlastne jedno. Je to môj blog a ja si na ňom môžem písať o čom chcem (zjednodušene). Nemám vyhradené témy, blog má koncepciu lifestyle blogu, takže z každého rožku trošku. Samozrejme moje srdcové témy sú buď tie outfitové alebo čo sa týka detí.

› Čo rada nosíš a ako sa zmenil tvoj šatník odkedy máš deti?

Začala som viac dbať na kvalitu. Neviem, či je to spôsobené tým, že mám deti alebo skôr vyšším vekom. Už sa nenechávam strhnúť trendami (iba občas), ale radšej investujem do materiálov, ktoré vydržia aj pár ďalších generácií a sú nadčasové. Mojim obľúbeným kúskom v šatníku je čierna kožená bunda, ktorá sa dá nosiť skoro ku všetkému, kvalitné kabáty sú na celý život a dobre padnúce jeansy sú must have každej ženy.

recipefor30s

› Kto alebo čo je pre teba najväčšou inšpiráciou a prečo?

Z blogového sveta alebo z normálneho? 🙂 Z blogového je to asi Ejvi. Zbožňujem jej štýl a hlavne už patrí medzi tie „staršie“ ročníky, má to v hlave usporiadané a v skutočnosti je naozaj veľmi milá. Z toho normálneho je to moja mamka. Dokázala urobiť z ničoho veľké veci a ja dúfam, že sa jej vekom aspoň z polovice vyrovnám.

› Máš nejaké vychytávky ktoré by si odporučila ostatným mamičkám?

Mala by som takú radu, alebo skôr doporučenie pre všetky mamičky. Mne osobne to trvalo roky a vlastne som sa k tomu dopracovala až nedávno. Písala som o tom dokonca aj článok na blogu. Podporujme domáci trh. Domáce práce. Domácich návrhárov. Nekupujte viac fast fashion, ale skúste sa zaujímať, čo máte v okolí. Nové značky sa roja ako huby po daždi a ja som im totálne prepadla. Moja srdcovka je určite Mirau.sk. Majú prenádherné oblečenie krásnych strihov, ktoré deťom veľmi pristane. A ak chcete radu ohľadne napríklad hračiek, to Vás rovno odkazujem na článok, ktorý som na túto tému písala 🙂 . Ja som totiž totálne prepadla edukatívnym hračkám, ktoré nás doma stále bavia a ich dizajn je neuveriteľne krásny 🙂 .

recipefor30s

Veľmi pekne ďakujem Lucke za to, že prijala moju ponuku a našla si čas zodpovedať zopár otázok a stať sa tak súčasťou môjho inšpiratívneho okienka 😉 . Určite sa mrknite na jej blog či Instagram….

PS1: Lucku nájdete aj na facebooku.

PS2: Ak máte nejaké tipy na šikovné a inšpiratívne mamičky, s ktorými by ste si rady prečítali ďalší rozhovor sem s nimi!

Vaša Lucia

mamavie-ikonka

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: