Recenzie

Knihy z našej knižnice – 1.časť

Od detstva som bola knihomoľ. Do puberty som veľa času trávila čítaním a prečítala som skutočne veľmi veľa kníh. A keďže som nikdy nebola moc romantická duša ako dieťa som väčšinou čítala detektívky a dobrodružné romány. Potom prišla puberta a prišli aj iné záujmy ;-). V neskoršom veku som si však ku knihám opäť našla cestu. Rada čítam napínavé krimi a thrillery, príbehy zo skutočného života a momentálne najčastejšie a najradšej čítam detské knihy.

čítame

Lukyho ku knižkám vediem v podstate od narodenia. Už ako niekoľko mesačnému bábätku som mu každé ráno v posteli ukazovala nádherné farebné obrázky a čítala pútavé príbehy. Vždy si ich rád obzeral a so záujmom ma počúval. Máme tak už celkom veľkú (ale nakoľko všetky hračky má ešte pri nás v obývačke, zatiaľ nie veľmi usporiadanú) zbierku kníh.

martinus.sk

Predstavíme Vám naše momentálne najobľúbenejšie. Poradie ako inak určil sám Lukáško ;-).

Čo čítame – 20.mesiac

Môj pestrý slovensko-anglický slovník

Môj pestrý slovensko-anglický slovník

Bola to jedna z prvých Lukáškových knižiek a do dnes ju má asi najradšej. Priniesla ju moja svokra a odvtedy ju čítame takmer každý deň. Je to klasický obrázkový slovník, v ktorom stále objavujeme niečo nové. Začínali sme s klasickými zvieratkami z farmy a dopravnými prostriedkami, pokračovali ovocím a zeleninou, a dnes už sa Lukáško začal zaujímať aj o rozprávkové postavičky či rôzny hmyz a chrobáky. Stále je v ňom však veľa strán, ktoré sme ešte neobjavili. Čítame si ho väčšinou tak, že Luky mi ukazuje rôzne obrázky a ja mu ich pomenujem, alebo sa hráme opačné garde, kedy mu ja poviem čo mi má ukázať a on blúdi očkami dovtedy, kým danú vec či zviera neobjaví.

Môj pestrý slovensko-anglický slovník

Môj pestrý slovensko-anglický slovníkMôj pestrý slovensko-anglický slovník

Moja knižka o zvieratkách. Veselé básničky o zatúlaných mláďatkách.

Veselé básničky o zatúlaných mláďatkách

Veľmi pekne ilustrovaná a plná milých básničiek o zvieratkách, ktoré sa stratili svojej mamičke. Lukáško ešte veľmi dlho nevydrží počúvať ak mu čítam texty, avšak v tejto knihe si viem kratučké príbehy či skôr opisy situácií vymyslieť na základe mnohých obrázkov, ktoré kniha ponúka. Je to naše must have na výlety, dovolenky, či dlhšie cesty autom. Dokáže v nej dookola listovať a zabaví sa s ňou skutočne veľmi dlho. Začali sme v nej so spoznávaním základných zvieratiek a dnes už na 40tich plne ilustrovaných stránkach dokáže objaviť aj malinkú lienku, ukrytého slimáka, vo vzduchu poletujúcu vážku, či krtka vykúkajúceho z kopčeku hliny. V tejto edícii vyšlo viacero kníh a myslím si, že ak siahnete po ktorejkoľvek z nich chybu neurobíte.

Veselé básničky o zatúlaných mláďatkáchVeselé básničky o zatúlaných mláďatkách

Pozri sa! Čo je to? Zvieratá

Pozri sa!Čo je to?

Pozri sa! Čo je to? Vozidlá

Pozri sa!Čo je to?

Tieto dve knižky dostal Lukáško k jeho prvým narodeninám. Kúpila som ich v Lidli a zaujali ma hlavne reálnymi farebnými fotografiami. Vzala som tieto dve kategórie preto, že Lukáško v tom období (a vlastne ešte stále) najviac miluje zvieratká a všetko čo má minimálne dve kolesá a motor. Nájdete v nich pekné a dostatočne veľké fotografie zvierat a dopravných prostriedkov rozdelených do rôznych kategórií. Knihy z tejto rady podporujú rozvoj slovnej zásoby a tiež detskú predstavivosť.

Pozri sa!Čo je to?

Pozri sa!Čo je to?

Kamarátky hviezdičky. Štyri hviezdne príbehy na dobrú noc.

Kamaratky hviezdičky

Štyri knižočky so štyrmi príbehmi o malých medvedíkoch zabalené do peknej trblietavej kazety. Lukáško si ich veľmi rád listuje, pretože veľkostne sú vhodné do malých ručičiek.

Kamarátky hviezdičkyKamarátky hviezdičky

Sú to štyri príbehy na dobrú noc, ale my ich zatiaľ prezeráme kedykoľvek počas dňa. Je to prvá a zatiaľ jediná knižka, s ktorou Lukáško príde sám za mnou a podáva mi ju, aby som mu z nej čítala. Nikdy síce nevydrží vypočuť si celý príbeh, ale aj to je u neho pokrok ;-).

Kamarátky hviezdičky

Môj macík.

Môj macík

Myslím, že túto knihu nemusím nijak zvlášť predstavovať. Väčšina z nás ju zrejme mala vo svojich detských knižniciach a básničky ako „Šijem, šijem pomaličky košieľku i nohavičky“ máme navždy vryté do svojej pamäte.

Môj macík

ALE! Ak by ju náhodou niekto nepoznal v podstate je o nevychovanom dievčatku, ktoré síce svojmu macíkovi šije oblečenie, varí na obed cukríky, koláče a bielu kávu ale ku všetkým ostatným zvieratkám sa chová odmerane a totálne ich odpisuje! Ja sa teda tomu Bodríkovi čudujem, že jej nakoniec pomohol vytiahnuť macíka z vody…

Čo sa deje na dvore?

Čo sa deje na dvore?

Malé leporelo z edície Veselé hádanky o zvieratkách na dvore. Lukáško ju má rád kvôli otváracím dvierkam, za ktorými sa skrývajú zvieratá. Vždy ich s nadšením otvára vydávajúc zvuk za nimi skrytého zvieratka. Jedinou nevýhodou je, že všetky vrátka a dvere sú z mäkšieho papiera, a tak sa mu už dve podarilo odtrhnúť.

Čo sa deje na dvore?Čo sa deje na dvore?

Ako hovoria zvieratká? Kniha so zvukmi.

Ako hovoria zvieratká!

A tento diel z našej knižnice uzatvárame bééékajúcou a múúúkajúcou knihou. Áno je to presne jedná z tých, ktoré my rodičia jednoducho zbožňujeme ;-). Lukáško sa na nej však dokáže vždy tak schuti zasmiať. Najskôr mu bol veľmi vtipný zvuk kohúta a teraz vedie príšerne krochkajúce prasiatko.

Ako hovoria zvieratká!

Momentálne mám doma v tajnom šuplíku nachystané ďalšie skvelé knižky (teda aspoň podľa mňa) k Lukyho blížiacim sa meninám. Uvidíme, ako ho zaujmú a verím, že Vám ich onedlho predstavím ako naše ďalšie povinné čítanie. Ak kliknete na názov knihy dostanete sa na stránku kníhkupectva, kde si ju môžete zakúpiť. Niektoré knihy som však už nenašla nikde na sklade, a tak som pre Vás pohľadala aspoň veľmi podobné.

martinus.sk

A keďže sa blížia Vianoce potešilo by ma, ak mi do komentáru napíšete názov alebo pridáte fotku aspoň jednej obľúbenej knižky Vašich drobčekov. Môžeme sa tak navzájom inšpirovať :-).

Pekné čítanie všetkým.

Luky a Lucia.

mamavie-ikonka

2 thoughts on “Knihy z našej knižnice – 1.časť

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: