Kam s deťmi

Lesopark Brezina Trenčín

Kúsok prírody uprostred mesta.

tip na vylet  kam s detmibrezina trencin

Veľmi dlho tu nebol článok zo série Kam s deťmi na výlet. Tento tip je síce priamo z nášho mesta, ale som si istá, že stojí za zmienku. Lesopark Brezina je nádherným kúskom prírody uprostred krajského mesta Trenčín. Má rozlohu približne 215 ha a ak sa rozhodnete s deťmi vybrať do Trenčína na výlet určite ho nevynechajte. Autom sa tam dostanete ak odbočíte zo Štefánikovej ulice (pri ZOC MAX) na Kukučínovu ulicu a pôjdete stále hore do kopca. Nájdete tu množstvo vyznačených turistických trás rôznych obtiažností. Tie ešte s Lukym nemáme prechodené, ale nájdete tam aj menej náročné trasy, ktoré sú vhodné pre väčšie deti. Nachádza sa tu tiež zrekonštruovaný hotel Brezina, pri ktorom je jedno staršie detské ihrisko, od mája do októbra otvorený bufet a niekoľko vybudovaných ohnísk, kde si môžete s deťmi bezpečne opiecť nejaké dobrôtky. Krásna prechádzka (s časti po asfaltovej ceste a s časti po lesnej cestičke) aj s kočíkom je okolo pamätníka SNP, cez čerešňový sad, v ktorom môžete vidieť Trenčiansky hrad z úplne inej strany ako ho vidíme bežne a späť. Keď bol Lukáško maličké bábätko veľmi rada som tam chodila kočíkovať a jemu sa tam výborne spinkalo. Je tam čerstvý vzduch, úžasné ticho a božský kľud. Pri prechádzke po Brezine mi vždy všetky starosti vyfučali z hlavy a domov sme sa obaja 😉 vracali skvele oddýchnutí.

lesopark brezina

Lanový park TARZANIA

brezina trencin  tip na vylettrencin

Ak by ste chceli zažiť nejaký adrenalín určite navštívte Lanový park TARZANIA, ktorý pozostáva z dvoch trás vybudovaných pomocou 22 plošín vo výške približne 5-10m nad zemou. Trasa pre dospelých sa delí na dve – modrú (ľahšiu a kratšiu) a červenú (dlhšiu) a za možnosť prekonať ich zaplatíte 8€. Detská trasa meria 71m a cena je 4€/30minút. Otváracie hodiny a viac informácií o lanovom parku nájdete TU.

trencin brezina

brezina trencin

kam s detmi

Súčasťou lanového parku je krásne drevené detské ihrisko, ktoré vybudovalo za pomoci sponzorov v roku 2014 Materské centrum Srdiečko. Okrem niekoľkých hojdačiek a preliezačiek tu nájdete aj pieskovisko a lavičky na oddych.

tip na vylet s detmi lesopark brezina lanovy park

Ďalšou zaujímavosťou, ktorú tu môžete vyskúšať je lukostreľba a luky požičiavajú ako pre malých, tak i pre veľkých nádejných lukostrelcov. Počas letných mesiacov tu funguje aj malý bufet, kde sa môžete občerstviť a v príjemnom prostredí si vychutnať výbornú kávičku z trenčianskej pražiarne Coffee Sheep. Pre nás je už dlho topkou medzi kávami a pijeme ju už nejaký ten piatok aj doma.

mamavie

Za bufetom je vybudovaný aj Street park pre workoutových nadšencov a novinkou je Vnemový chodník z prírodných materiálov. Tak neváhajte vyzujte topánky sebe aj drobcovi a skúste si ho prejsť naboso…Lukymu sa táto myšlienka ešte veľmi nepozdávala ale dúfam, že budúci rok na jar ho spolu prekonáme 😉 .

bosonozci barefoot

Verím, že pri ďalšej návšteve nášho krásneho mesta okrem (snáď už čoskoro zrekonštruovaného) centra a hradu Matúša Čáka Trenčianskeho nevynecháte ani lesopark Brezina a užijete si tu, či už v lanovom parku, na ihrisku alebo pri opekaní nejakej tej špekačky kopec skvelej zábavy…

Lucia a lesný mužíček Lukáško 🙂

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: