Recenzie

MINIrecenzia – detské slnečné okuliare

Kvalitné detské slnečné okuliare KiETLA.

slnecne okuliare pre deti

Obdobie kedy nás slniečko bude častejšie štekliť svojimi lúčmi je už pomaly ale isto za dvermi (a tento rok je teda veeeľmi pomalé a tá zima nás akosi nie a nie opustiť). Asi ako každá maminka aj ja už začínam pre Lukyho zháňať výbavu na jarnú a letnú sezónu. Zo všetkého oblečenia mi samozrejme vyrástol, takže postupne nakupujem a dopĺňam čo treba (a občas aj čo netreba 😉 ).  Veľmi ma to baví a teším sa zo všetkých farieb a možných kombinácií, ktoré nám toto obdobie prináša. Okrem oblečenia nesmieme zabúdať ani na pohodlné topánky, ochranu hlavičky a samozrejmosťou by mali byť aj kvalitné detské slnečné okuliare. Bábätká do 6 mesiacov by slnečnému žiareniu nemali byť vystavené vôbec a od 6 mesiacov by sme im očká mali chrániť kvalitnými okuliarmi. Koža na očných viečkach detí je oveľa tenšia, jemnejšia a teda aj zraniteľnejšia ako u dospelých. Čím skôr očká začnete Vašim deťom chrániť, tým bude možné riziko vzniku poškodenia nižšie.

Mne sa minulý rok Lukyho nepodarilo prehovoriť, aby okuliarky nosil, a tie čo som mu na skúšku kúpila sa mu dokonca podarilo zlomiť 🙁 . Do tejto sezóny idem opäť so silným odhodlaním, že sa mi ho podarí ukecať a to samozrejme nielen preto, že v nich vyzerá úplne úžasne 😉 . Máte nejaké rady ako toho malého tvrdohlavca presvedčiť, aby si okuliare na očkách nechal viac ako jednu sekundu? Metódy typu Aha aj maminka, Aha aj tatinko majú tiež okuliarky a ani moje rozprávkové vykreslenie prečo by sme ich mali nosiť bohužiaľ nezabrali…

detske slnecne okuliare

kietla

Moje požiadavky pri výbere slnečných okuliarov boli, aby poskytovali 100% UV ochranu, mali vysoký polarizačný filter a dostatočne veľké sklá aby ochránili celé očká, boli ohybné a bezpečné a ako typickú ženu zaujímal ma samozrejme aj ich dizajn. Tak som si v jeden pekný večer sadla k internetu a našla úžasnú francúzsku značku KiETLA, ktorá vyrába kvalitné slnečné okuliare pre deti od 0-6 rokov a spĺňa VŠETKY moje požiadavky (toto sa mi často nestáva!). Stretli ste sa už s touto značkou? Poznáte ju?

detske okuliare kietlaohybne detke slnecne okuliare

KiETLA ponúka 4 modely okuliarov podľa veku dieťaťa a veľké množstvo farieb. Ak ich nemáte kde vyskúšať  TU si môžete stiahnúť šablónu, podľa ktorej viete vybrať vhodný typ pre Vaše dieťatko. Ja som s pomocou šablóny Lukymu nakoniec objednala model JokaKid´s pre najväčšie deti a sedia mu výborne, aj keď podľa tejto tabuľky a svojho veku by mal mať ešte model JokaLa. A farbu som nakoniec po naliehaní nášho nie veľmi farby obľubujúceho tatinka objednala šedú 😉 .

detske slnecne okuliare

 

DiaboLa 0-18 mesiacov

JokaKi 12-30 mesiacov

JokaLa 2-4 roky

JokaKid’s 4-6 rokov

 

PLUSY slnečných okuliarov KiETLA +++++++++

+ filter kategórie 4

+ 100% UVA, UVB ochrana

+ nerozbitné a ohybné – bočnice sa dajú úplne vykrútiť na opačnú stranu a nie je možné ich zlomiť -VYSKÚŠANÉ!

ohybne slnecne okuliareohybne slnecne okuliarekietla

+ bezpečné (sú bez ostrých skrutiek a pántov)

+ majú odolné polykarbonátové sklá s filtrom škodlivého modrého svetla

+ dostatočná veľkosť skiel, aby zatienili celé očká

+ súčasťou balenia je odnímateľný popruh, ktorý ich hlavne menším detičkám udrží správne na hlavičke

+ nádherný dizajn, krásne balenie a veľké množstvo farieb

+ a v neposlednom rade sú plne recyklovateľné a aj vďaka dlhej životnosti šetrné k prírode

detske slnecne okuliare

MÍNUSY slnečných okuliarov KiETLA –

– jediný mínus čo som na nich našla je možno o niečo vyššia cena (od 24 € do 29 €), ale všetky mamičky mi dajú isto za pravdu, že pre ochranu zdravia našich detí si veľmi rady priplatíme

Kúpiť ich môžete v kamenných obchodoch (zoznam nájdete TU) alebo aj na mnohých e-shopoch (zoznam nájdete TU).

Verím, že som Vám s mojou osobnou skúsenosťou a recenziou aspoň trochu pomohla pri výbere.

Vaša Lucia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: