Kam s deťmi

Tip na wellness víkend. Hotel Sladovna****

Výlet vhodný s deťmi ale i bez nich 😉

V septembri mal môj Lypko narodeniny a ja som sa rozhodla mu poďakovať za všetko čo pre nás robí spoločným wellness víkendom v Hoteli Sladovna **** v Černej Hore. Bol to prvý náš víkend osamote odkedy máme Lukáška. Hotel je však dobre pripravený aj na Vašu návštevu s deťmi, ak sa rozhodnete ich vziať so sebou. Zvolila som Čechy, pretože ako som už viackrát spomínala jednoducho ich milujeme a tento hotel je zaujímavý tým, že stojí hneď vedľa pivovaru, je vkusne zariadený, má vlastné wellness centrum s bazénom, využiť môžete aj jeho privátnu časť, výbornú reštauráciu, pub, bowling, múzeum pivovarníctva a ponúka veľké množstvo procedúr (zábaly, pivné kúpele, masáže a dokonca aj rôzne špeciálne procedúry pre deti).

hotel sladovnaHotel Sladovna

Ihneď po ubytovaní sme náš víkend odštartovali v hotelovej reštaurácii. Nakoľko s tými „pri ceste“ nemáme dobré skúsenosti, tak sme sa rozhodli najesť až priamo na mieste. Zvolili sme tradičné české dobrôtky (nie sú síce veľmi fit a zdravé, ale na dovolenke si treba predsa užívať 😉 ) a chutili skutočne výborne. Reštaurácia je ako sme sa neskôr dozvedeli vyhľadávanou a chodia sem jesť ľudia zo široko-ďalekého okolia. Je tiež veľmi pekne a minimalisticky zariadená a pôsobí príjemným dojmom. Má detský kútik a dostatočné množstvo detských jedálenských stoličiek a na toaletách nájdete aj prebalovací pultík.

Restauracia Sladovna

Nasledovala návšteva wellness centra. Zaplávali sme si v bazéne, vyhriali a vybublinkovali sa v jaccuzzi a podvečer sme absolvovali úžasný celotelový peeling so zábalom a masážou nôh. Bolo to príjemné a neuveriteľne som pritom zrelaxovala. Úplný balzam na telo i dušu. Wellness centrum má svoj bar, bazén, whirlpool, päť sáun a privátnu časť, ktorá je v podzemí a má skutočne úžasnú atmosféru.

20161028_164952-2

Hotel Sladovna

Hotel Sladovna

Večer sme si sadli do Šenku u Prokuristy, ktorý podľa info na ich stránke mal byť štýlovou pivnicou, kde čapujú rôzne druhy pív nielen z priľahlého pivovaru a ponúkajú tiež množstvo chutných špecialít k pivu. Kuchyňa je rovnaká ako v reštaurácii, takže tá bola v poriadku. Avšak prostredie (okrem zaujímavých čierno-bielo-žltých obkladačiek na toaletách 🙂 ) a obsluha nebola podľa nášho skromného názoru vôbec totožná s filozofiou hotelu. Myslím, že na tomto by mali trochu zapracovať, aby si nekazili inak veľmi dobrý dojem z celého „areálu“.

tatarakpivo černa hora

V sobotu po raňajkách sme sa vybrali na výlet na neďalekú Propast Macochu. Je to veľmi pekné miesto s tajomnou atmosférou, ktorú ešte viac oživili pestré jesenné farby. Chceli sme navštíviť aj toľko ospevované Punkevní jeskyně, avšak prvý voľný vstup bol takmer o štyri hodiny a vonku bol príšerný vietor a zima, takže sme sa rozhodli návštevu vynechať. Preto odporúčam aj mimo sezóny vstup do jaskyne vopred rezervovať – info nájdete TU. Dali sme si krátku prechádzku, obzreli priepasť z oboch mostíkov, urobili farebné jesenné fotky a vrátili sme sa do hotelu.

Propast MacochaPropast MacochaPropast MacochaPropast MacochamuchotravkymuchotravkyPropast Macocha

Keďže sme boli ubytovaní priamo pri pivovare, rozhodli sme sa ho ísť obzrieť zblízka. Pivovar je maličký, plný poloautomatických strojov a obrovských nádob a odhalili sme pôvod tých pekných čierno-bielo-žltých obkladačiek na toaletách v Šenku 🙂 🙂 ).

Pivovar Černá HoraPivovar Černá HoraPivovar Černá HoraPivovar Černá Hora

Druhý večer nás čakala romantická trojchodová večera s ochutnávkou 7 druhov pív Čierna Hora. Bol to veselý a veľmi príjemný večer v spoločnosti môjho muža. Jedlo bolo vynikajúce a najviac sme si pochutnali na pštrosích řízečkoch. Ja som pštrosie mäso jedla vôbec prvýkrát. A o príjemnú atmosféru sa postaral aj náš dvorný čašník, ktorý akoby z oka vypadol Marshallovi zo seriálu How I met your mother (týmto ho srdečne pozdravujem).

restauracia sladovna

V nedeľu som už od rána mala plnú hlavu nášho Lukáška. Veľmi som sa na neho tešila avšak pred odchodom sme ešte užili trošku wellness a absolvovali pivný kúpeľ. Cesta domov bola nekonečná a náš drobec sa ma po príchode zase trošku hanbil (robí to aj keď odídem na pár hodín). Ale už po pár minútach ma silno pusinkoval a objímal. Víkend s našim tatinkom bol jednoducho úžasný a moc som si oddýchla, ale najsilnejším zážitkom boli láskyplné objatia môjho drobčeka po návrate….

Fotografie hotela – ZDROJ.

Vaša zrelaxovaná Lucia 😉

mamavie-ikonka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: