Recenzie

MINIrecenzia – Úlohy pre najmenšie deti

ÚLOHY PRE NAJMENŠIE DETI – Lena Danilovová.

martinus

Dnes ďalšia MINIrecenzia a zároveň skvelý tip na vianočný darček pre detičky vo veku od 1-3 rokov. Je ním krásna kniha z vydavateľstva SVOJTKA&Co. – ÚLOHY PRE NAJMENŠIE DETI (176 strán). My sme ju kúpili Lukáškovi k meninám a postupne sa s ňou zoznamujeme. Má ju veľmi rád a dokáže v nej listovať aj 15 minút 🙂 čo je na naše pomery zotrvania pri jednej hračke neskutočne dlhý čas… Kniha spĺňa aj všetky kritéria montessori pedagogiky.

Je rozdelená do desiatich kapitol a každá kapitola sa zaoberá jednou témou potrebnou pri rozvoji dieťaťa. V každej téme nájdete rôzne úlohy a hry určené na rozširovanie slovnej zásoby, rozvoj drobcového myslenia a pamäte. Na každej strane je slovníček pre rodičov so slovnou zásobou, ktorú môžete k obrázku použiť a na niektorých stranách aj rady rodičom, ktoré vysvetľujú akú úlohu máte spolu s drobcom splniť. Lukáška momentálne zaujímajú farby a počítanie všetkého možného (on vždy povie íííííí a ukazuje prštekom postupne na všetky predmety na obrázku a ja musím rátať 🙂 ), takže väčšinou listujeme v týchto dvoch kapitolách. A novinkou u nás je, že ho zaujala kapitola Naša rodina. Páči sa mu keď mu na obrázkoch ukazujem a popisujem, kto z našej rodiny predstavuje danú nakreslenú postavičku.

martinus

MINIpopis jednotlivých kapitol:

1. Hrám sa s prštekmi: miešanie a solenie polievočky, lovenie rýb, hojdanie sa na loďke, skákanie po kamienkoch

martinus

2. Farby a tvary: zoznámenie so základnými tvarmi a farbami a ich následné vyhľadávanie na obrázkoch alebo priamo u Vás doma

martinus

3. Budeme sčítavať: počítanie hračiek, ktoré súrodenci v knižke upratujú na svoje miesto

martinus

4. Protiklady: jednoduché zobrazenie protikladov na predmetoch, ľuďoch či zvieratkách

martinus

5. Učím sa: spoznávame častí tela a následne sa naučíme, na čo jednotlivé časti tela používame; učíme sa mimiku

martinus

6. Začínam kresliť: aké sú základné potreby na maľovanie a prvé ťahy štetcom

martinus

7. Ovocie a zelenina: ako deti pomáhajú oberať ovocie a zeleninu, variť a zavárať, spoznávanie jednotlivých druhov zeleniny a ovocia

mamavie

8. Doprava: zoznámenie sa s dopravnými prostriedkami, dieťa musí krútiť volantom, riadiť dopravu, znázorniť lietadlo atď.

martinus

9. Zvieratá a vtáky: zvieratká v zoo – ako vyzerajú, kde bývajú čo jedia, ako sa správajú

martinus

10. Naša rodina: zoznámenie sa s pojmom rodina, predstavenie jednotlivých členov rodiny

martinus

Mne a aj Lukáškovi táto milo ilustrovaná kniha plná hier učarovala, a za tie peniaze sa skutočne oplatí ju mať doma v knižnici. Jedinou nevýhodou pri mojom malom zbojníkovi je, že má mäkké strany, takže musím dávať pozor, aby ju nepotrhal.

Kúpiť ju môžete TU.

Lucia a Lukáško

mamavie-ikonka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: