Rodina / Životný štýl

Vitajte u nás doma! Lukyho kráľovstvo

THIS IS MY HOOD!

čierno bielablack and white

Neuveriteľné! Od kedy som začala plánovať prerábku a zariadenie Lukáškovej izbičky ubehol presne rok. O mojich predstavách, snoch a plánoch si môžete prečítať v tomto článku. Izbička je ladená do čierno-biela a oživená je Lukyho momentálne najobľúbenejšími hračkami a knihami. Rozhodla som sa, že Vám ju ukážem tak, ako bežne vyzerá (teda nie, že by tam bolo stále takto upratané 😉 ). Myslím tým, že nebudem schovávať hračky ani nič iné, len aby vyzerala katalógovo. Je to detská izbička a jej súčasťou sú hračky, ktoré Lukymu pravidelne obmieňam podľa toho, čo ho práve baví a zaujíma. V podstate ešte stále nie je dokončená a chýba tam jedna podstatná časť, a to spací kútik. Lukáško stále spáva s nami v spálni (vo svojej postieľke), a zatiaľ nám to tak všetkým vyhovuje. A keďže práve prechádzame veľkou životnou zmenou – nástupom do škôlky ani to momentálne meniť neplánujeme. Napriek tomu som sa rozhodla ukázať Vám kde sa hráme, kde si čítame, učíme sa, tvoríme a vymýšľame rôzne bláznovstvá…

Vitajte u nás!

detska izba monochrome

Izbička je dlhá a úzka a navyše pri dverách má takú atypickú šikminu, takže jej zariaďovanie bolo celkom náročné. Snažila som sa, aby mal Lukáško všetko potrebné uložené tak, aby na to dosiahol a dokázal sa samostatne obslúžiť. Jeho najobľúbenejšie miesto je určite čitateľský kútik. Pozostáva z IKEA políc, čierno-bieleho koberčeka, kresielka a niekoľkých momentálne preferovaných knižiek. Nie som síce úplne stotožnená s Mickeyho kresielkom, ktoré tento priestor „okrášľuje“, ale Lukáško ho dostal a od prvej chvíle ho má veľmi rád. Takže zatiaľ mu ho nechcem vziať, aj keď jasnú predstavu ako (krásne) bude kútik bez neho vyzerať mám v hlave už dávno.

detska izba ikeakutik na citanie

Nábytok máme z IKEA a pri zariaďovaní som premýšľala najmä o dostatočnom úložnom priestore. Momentálne má Luky všetko oblečenie vo vysokej skrini, pretože sa ešte nedokáže obliecť sám. Akonáhle to zvládne, aktuálne oblečenie mu presuniem do zásuviek a plánujem ho usporiadať podľa japonskej metódy KonMari. Ďalšie úložné priestory sa nachádzajú vo veľkých zásuvkách, do vnútra ktorých som dala boxy z IKEA. V nich máme uložené a roztriedené ďalšie hračky, skladačky, figúrky a pomôcky.

detska izbadrevene hracky

V rohu pod oknom sa nachádza stolík so stoličkou, kde si Luky rád kreslí alebo skladá rôzne skladačky či puzzle. Pod oknom máme aj LEGO úložné boxy, v ktorých máme uskladnené všetky LEGO kocky, figúrky, autá a iné doplnky. Tieto boxy sa mi vždy veľmi páčili, pretože sú dizajnové, dostupné v rôznych farbách, a zároveň a je to aj funkčné LEGO, ktoré môžete stavať na seba. My ich máme z eshopu rajhraciek.sk, kde boli takí milí, že mi jeden LEGO úložný box venovali aj pre Vás 🙂 . Viac sa dozviete na konci článku.

black and white kidsroommonochrome ulozny system stuvarajhraciek.sk

Len nedávno nám do izbičky pribudol aj domček zo samolepiacej kriedou popisovateľnej fólie. Lukáško veľmi rád kreslí, a tak sa ho v tom snažím maximálne podporovať a kreslíme si vždy a všade… Na záver Vám ukážem ešte tú našu nešťastnú šikmú stenu, ktorú som využila na zavesenie detského metra s pandou a úložný kôš, v ktorom sa ukrývajú všetky naše plyšové a chlpaté príšerky 😉 .

ulozny kosh&m homedetska izba

A ako som už sľúbila mám pre Vás moje verné čitateľky ďalšiu SÚŤAŽ o jeden krásny dizajnový LEGO úložný box v bielej farbe, ktorý nám do súťaže venoval eshop www.rajhraciek.sk.

rajhraciek.sk

Podmienky sú ako vždy jednoduché a súťažíme do piatku 20.10.2017 do 21:00hod.

  1. Byť našim fanúšikom na Facebooku TU
  2. Dať Like súťažnému príspevku na FB
  3. Do komentára pod súťažný príspevok na FB mi napíšte, čo by ste do LEGO boxu uložili
  4. Ak chcete byť do losovania zaradení 2x stačí zdieľať verejne súťažný príspevok na FB.

Ak ste sa dočítali až sem tak sa úprimne teším a pevne verím, že sa Vám u nás páčilo…

Lucia a Lukáško

 

2 thoughts on “Vitajte u nás doma! Lukyho kráľovstvo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: