Rodina / Životný štýl

Vitajte u nás doma. Lukyho vynovená detská izbička.

Článok o Lukyho detskej izbičke som písala pred rokom (nájdete ho tu), a keďže nedávno sme v nej zopár vecí doplnili a zmenili, rozhodla som sa Vám ju opäť ukázať. Najväčšou zmenou, ktorá sa v nej udiala je vytvorenie spacieho kútika, ktorého základom je domčeková postieľka. Najviac sa teším, že Lukáško v nej spinká sám úplne od prvého dňa a navyše veľmi rád…

spací kútik

Musím sa Vám však trošku posťažovať, je to síce už dávnejšie ale stále mi to vŕta v hlave. Písala som článok pre jeden eshop a téma bola „Ako naučiť dieťa spať vo vlastnej izbe?“ A po zopár úvodných slovách som v článku použila vetu – citujem:  Avšak u každého rodiča nadíde ten deň, kedy sa rozhodne, že dieťa by už malo spať vo svojej vlastnej izbe. Jednak aby ste sa v noci vzájomne nerušili, a tiež aby sa pomaly, ale isto učilo samostatnosti.“

Pani z eshopu článok zdieľala v jednej mamičkovskej skupine na FB a to ste mali vidieť aká lavína negatívnych dokonca až nenávistných komentárov sa tam spustila…Keď mi to preposlala zostalo mi z toho, čo som si tam prečítala normálne ťažko. Vraj rodič sa nemá čo rozhodovať za dieťa. Dieťa má samo prísť s myšlienkou, že už chce spať vo svojej izbe. A ak bude mať záujem, hoci aj do puberty spať s vami, musíte mu to umožniť. Ďalej nasledovalo množstvo nepekných urážok na moju osobu a čerešničkou na torte bolo tvrdenie mamičiek, že dieťa (podotýkam, že článok bol o deťoch vo veku 1,5 – 3 roky) treba nechať rozhodovať samo za seba a nepreberať za neho túto dôležitú úlohu. No neviem, neviem ak by som ja nechala o sebe rozhodovať môjho 3,5 ročného syna, tak celoročne chodí von holý a bosý, každý deň by raňajkoval, obedoval aj večeral mäso s ryžou, pri pozeraní rozprávok by strávil väčšinu dňa a spánok? Úplná strata času 😉 . OK, predýchala som to a napísala som do diskusie pozitívne ladený a vysvetľujúci komentár ako bol celý článok myslený, a ktorým rodičom bol venovaný a viete čo? Neodpísala mi už ani jedna…

chlapčenská izba

V tom čase Lukáško spinkal v spálni spolu s nami (vo svojej postieľke), a keďže práve nastúpil do škôlky nemala som v najbližšej dobe ani plány to meniť. A čo som tým chcela povedať? Že o tom kedy pôjde Luky spinkať do svojej izbičky sme nakoniec rozhodli my s manželom, kúpili sme mu novú postieľku, vytvorili príjemný spací kútik a viete čo? Spinká v nej dobrovoľne sám úplne od prvého dňa ako sme ju zložili a s obrovskou radosťou. Ráno keď vstane vždy pricupitá za nami a budí nás so slovami ako dobre sa mu v novej postieľke spinkalo. A preto si myslím, že nie je podstatné to, aby sa dieťa samo rozhodlo kedy bude samostatne spinkať, ale skôr to, aby sme my rodičia vystihli ten správny čas, ktorý bude vyhovovať ako nám tak i nášmu dieťatku.

scandinavian dizajn

Snáď som Vás týmto mojím názorom nepobúrila ako tie mamičky v nemenovanej skupine 😉 a ešte sa so mnou pozriete aké zmeny sa v Lukyho izbe udiali.

nordic design

Najpodstatnejšou zmenou a našim momentálne najobľúbenejším miestom v izbičke je jednoznačne spací kútik a domčeková postieľka v ňom. Zaľúbila som do nej už veľmi dávno. A aj keď som chvíľu váhala či predsa len do našej malej izbičky nevybrať niečo jednoduchšie, som úprimne rada, že som nakoniec zvolila práve túto, pretože Lukáško ju od prvého momentu zbožňuje. Som si istá, že jej rozprávkový dizajn nám pomohol k ľahkému prechodu k samostatnému spinkaniu, a myslím, že dokonale zapadla aj do nášho atypického šikmého kútika. Čo poviete? Postieľku som Lukymu ozdobila svetielkami, girlandou a tú najkrajšiu dekoráciu Lukyho meno s pandou mi presne podľa mojich predstáv vyrobila šikovná a veľmi ochotná mamička z bekids.sk. Dekoračné vankúšiky som zbierala postupne z rôznych eshopov a zopár ďalších mám ešte objednaných. Obliečky máme tiež na objednávku od Mišky z Maem kids a sú ušité z jej prekrásnej autorskej látky.

nordic dizajndomčekova posteldetska izba pre chlapcascandi kids room

Zmenou prešiel aj Lukáškov čitateľský kútik, v ktorom som mnou nie veľmi obľúbené Mickey kresielko konečne vymenila za veľký sedací (lepšie povedané váľací) vak českej výroby. Postieľku, sedací vak a ďalšie doplnky som objavila vďaka vyhľadávaču biano.sk, na ktorom nájdete širokú ponuku výrobkov (nielen) do detskej izbičky z viac ako 200 obchodov. Poslednou a najťažšou úlohou, ktorú som si stanovila bolo nájsť niečo, do čoho efektívne a prakticky uložím aspoň časť Lukyho zbierky autíčok. Najskôr som mala v pláne vyrobiť mu „garáž“ vlastnoručne, ale nakoniec som dostala rozum 😉 a rozhodla som sa nájsť niečo v ponuke našich eshopov. Hľadala som poličku, do ktorej sa zmestí max 20 autíčok (na hranie aj upratovanie toto množstvo bohato postačí ), ktorá ma osloví svojím dizajnom, a zároveň bude peknou dekoráciou do našej izbičky. A tú som opäť vďaka biano.sk našla.

sedací vakbiano.skbiano.skkamionova polička

Výrobky českej dizajnérky Michaely Horáčkovej, ktorá tvorí pod značkou Unlimited Design for kids sú presne podľa môjho vkusu – originálne, hravé, dizajnové, minimalistické a pretože sú vyrobené z kartónu aj ekologické. Kamiónová polička je zároveň Lukyho obľúbenou hračkou a má u mňa veľké plus, pretože autíčka si do nej upratuje (väčšinou 🙂 ) sám a s veľkou radosťou. A dobrou správou je, že jednu takúto dokonalú poličku v retro dizajne mám aj pre Vás.

unlimited design for kids
V spolupráci s www.biano.sk

Do súťaže o ňu sa môžete zapojiť na mojom FB (TU) aj IG (TU). Ak sa zapojíte na oboch sociálnych sieťach, vaše šance na výhru sa zdvojnásobia. Podmienky súťaže:

1. Dať like na súťažný post na FB a/alebo Instagrame.

2. Byť naším followerom na Facebooku a/alebo Instagrame.

3. Do komentu mi napíšte či už máte nakúpené všetky vianočné darčeky pre deti prípadne kľudne napíšte aj čo pekné ste im vybrali (chystám článok s inšpiráciami na vianočné darčeky, tak si aspoň urobím prieskum či má ešte zmysel ho písať 🙂 🙂 )

4. Zdieľanie súťažného postu na FB, prípadne vo vašich stories na IG poteší ako mňa tak aj mamičky, ktoré sa vďaka tomu môžu o súťaži dozvedieť. Ale nie je podmienkou.

Súťaž potrvá do nedele 18.novembra 2018 do 24:00 hod.

Verím, že sa Vám v Lukyho kráľovstve páčilo a držím palce v súťaži.

Lucia a Lukáško

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: