Kam s deťmi

Čarovná MiniFARMA

Hneď na úvod musím povedať, že MiniFARMA v Lubine nám skutočne učarovala, a to nielen deťom ale i nám dospelým. Za existenciu nášho mini dieťaťa sme navštívili už viacero statkov a fariem, ale táto je skutočne jedinečná a to nielen mini zvieratkami ale najmä svojou ľudskosťou.

vstup MiniFARMA Lubinabufet minifarma Lubinaminifarma Lubinalama

MiniFARMA sa nachádza v malebnom prostredí obce Lubina pri Novom Meste nad Váhom. Na ploche viac ako jeden hektár sa nachádza okolo sto zvieratiek. Väčšina zvieratiek sú rozkošné mini zvieratká (ovečky, kozičky, lamy, poníky, sliepočky, kačičky, prasiatko, teliatko) a sú teda veľmi vhodné aj k najmenším detičkám. Ale nájdete tam aj maxikrálika, obriu maxisliepku a maxipsíka, na ktorého sme my bohužiaľ šťastie nemali.

zajacobrovsky zajacjazda na konifoto s lamouNášho Lukyho úplne očarili malé kuriatka, ktoré by kŕmil trávičkou až do zotmenia (to, že oni trávičku nejedia mu nehovorte 😉 ). Na farme je cítiť, že to majitelia robia s láskou a odhodlaním a povedala by som, že priam dýcha pozitívnou a rodinnou atmosférou. V ohradách sa pohybujú ošetrovatelia. Sú to mladí ľudia, ktorí Vám ochotne porozprávajú príbehy o zvieratkách a zodpovedajú všetky zvedavé otázky.

kuriatkadieta a kuriatkaminifarma Lubinakozičky

Vstupné je na to všetko čo tam nájdete naozaj symbolické 5 €/osoba. Deti do troch rokov majú vstup zdarma. Otváracie hodiny sa v priebehu roka menia, preto je dobré si ich vždy skontrolovať pred návštevou na ich webovej stránke http://www.minifarma.sk/. Vstup je časovo neobmedzený a môžete vojsť k väčšine zvieratiek do ohrady, pohladkať ich, sledovať ako sa správajú a dokonca i nakŕmiť (krmivo si musíte kúpiť v bufete za 0,70 €).

dieťa a ovečkaovečkastretnutie s kozou

Okrem zvieratiek je tam aj mnoho iných zábaviek pre detičky. U nášho Lukyho zvíťazila jednoznačne voda v detskom vodnom ihrisku. Ale zabaviť sa môžu aj na rôznych húpačkách, minišmyklávke, minitraktore či minitrampolíne. A rodičia si popritom môžu vychutnať vynikajúcu kávičku (našu najobľúbenjšiu) z trenčianskej pražiarne kávy Coffee Sheep.

vodne detske ihriskovodne detske ihriskotrampolinadetsky traktordetske drevene ihriskokáva coffee sheep

Náš tip: Ak by Vám po návšteve škvŕkalo v bruškách v neďalekej dedine Cetuna sa nachádza reštaurácia Country Saloon Cetuna so skutočne výbornou kuchyňou a milou obsluhou. Špecialitou ich kuchyne je určite tatársky biftek, pečené rebierka alebo pečené kolená.

Luky a Lucia

mamavie-ikonka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: