Rodina / Životný štýl

Pracovný kútik pre školáčika.

Článok píšem po naozaj dlhej dobe. Úprimne, písanie mi veľmi chýba, ale bohužiaľ času je stále menej. Pracujem na fulltime, po práci sa snažím venovať Lukymu a domácnosti. No a večer vždy balím objednávky a pracujem na mojom obchodíku so štýlovým detským oblečením MessyBrassy. Teraz po lockdowne a pred plavkovou sezónou by som do harmonogramu chcela vtesnať ešte aj cvičenie, tak mi držte palce nech sa mi to podarí ;-).

No ale poďme k téme. Luky vo februári oslávil 6 rokov, preto pre neho do septembra potrebujem vytvoriť pracovný kútik. Nachádzať sa bude na tejto strane izbičky. Rozhodla som sa ako vždy pri zariaďovaní a úpravách našej detskej izby aj tentokrát s vami podeliť (staršie články o zariaďovaní detskej izbičky nájdete tu, tu a tu). Viem, že maminiek budúcich školákov tu mám viac, tak pevne verím, že vám rady a inšpirácie pomôžu. U nás bude ako prvé potrebné izbu vymaľovať. Opäť bude biela, pretože biela je pre mňa čistota, a tak sa mi to páči najviac. Tento IKEA nábytok posuniem mojej sister pre dvojičky a my musíme kúpiť väčší pracovný stôl s dostatočným úložným priestorom, stoličku a nevyhnutné doplnky.

Zatiaľ som si robila prieskum online, a to pomocou vyhľadávača nábytku Favi, v ktorom nájdete širokú ponuku nábytku a dekorácií z viacerých e-shopov. A tak mám aspoň predstavu ako by to celé malo vyzerať, aby kútik do izbičky pekne zapadol. Pracovný stôl by sa kvôli prirodzenému svetlu mal nachádzať pod oknom alebo aspoň pri okne. Luky bude mať okno napravo od stolíka. Keďže tam aj teraz má malý pracovný kútik viem, že svetla je tam dostatok. V zimnom období, keď bude skôr tma bude mať poruke stolnú lampičku. Tá by mala byť vždy na opačnej strane ako ruka, ktorou dieťa píše, aby si netienilo. Čiže pravák by mal mať lampu naľavo a ľavák napravo. Na stole by nemali byť žiadne zbytočnosti, aby neodpútavali pozornosť dieťaťa od úloh a učenia. Väčšina vecí by mala byť schovaná v zásuvkách. Preto som vyberala stôl s viacerými zásuvkami a vedľa neho ešte uvažujem dokúpiť jednu zásuvkovú skrinku, na ktorej by časom mohla byť položená napríklad tlačiareň. Stolička by mala byť kvalitná a pohodlná, aby sa dieťaťu na nej dobre sedelo. Ja pre Lukyho nechcem otočnú stoličku s kolieskami, pretože on s jeho hyperaktivitou by nič iné nerobil iba sa točil a vrtel. Takže u nás bude určite pevná. Na stenu pred neho chcem dať nejakú peknú nástenku na poznámky a úlohy. A tiež poličky (napríklad z debničiek) alebo perforovaný panel, vďaka ktorému vytvoríme ďalší úložný priestor. A to mi určite dáte za pravdu, že tých pri deťoch nikdy nie je dosť. Pre lepšiu predstavu som si vytvorila moje obľúbené mood boardy, tak vám ich sem aj s linkami na produkty vložím, a nie že mi všetko vykúpite.

Mood board 1

Po kliknutí na názov vás to presmeruje na konkrétny produkt: písací stôl, stolička, stolná lampa, korková nástenka, organizér.

Mood board 2

Po kliknutí na názov vás to presmeruje na konkrétny produkt: Písací stôl, stolička s poduškou, stolná lampa, drevená debnička, stojan na perá, dekorácia drevená abeceda

Verím, že ste v článku našli zopár užitočných info alebo inšpiráciu.

Keď bude Lukyho pracovný kútik hotový určite sa s vami podelím o výsledok.

Lucia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: