Recenzie

Ako robí motorka? Zvukové puzzle Melissa & Doug

Lukáškov dedko (môj otec) je maniak na motorky…Vždy nejakú vlastnil, pravidelne chodí na rôzne závody a podporuje mladé talenty. Keď sme obe so sestrou opustili hniezdo naši rodičia si kúpili motorku vhodnú pre dvoch pasažierov, a tiež pohodlnejšiu na dlhé cesty a začali na nej spoločne cestovať. Neskutočne ich obdivujem, že aj napriek svojmu veku (mami, tati to je kompliment 😉 ) sa dokážu odosobniť a namiesto klasickej dovolenky cez cestovku sa vyberú na vlastnú päsť prejsť talianske či rakúske Alpy, okúpať sa v Čiernej Hore alebo preskúmať panenskú prírodu v Rumunsku, do ktorého na motorke vyrážajú práve dnes. Keďže môj otec nemal syna, s ktorým by toto svoje motorkové šialenstvo mohol zdieľať, o to viac sa teší z vnúčika. Lukáško lásku k motorkám po dedkovi zdedil a tak už šalejú spoločne 😉 . Komické na tom je, že aj napriek tomu, že Lukáško vie od útleho veku napodobniť obrovské množstvo zvukov (zvieratiek aj dopravných prostriedkov), zvuk aký vydáva motorka napodobniť donedávna nevedel.

detska elektricka motorka

Zvukové puzzle Melissa & Doug.

dopravne prostriedky
V spolupráci s www.hravaskolka.sk

Pomohlo mu k tomu až zvukové puzzle od Melissa & Doug, ktoré sme dostali na otestovanie od eshopu www.hravaskolka.sk. Dnes už motorku krásne napodobní, a to len vďaka tejto veselej interaktívnej hračke.

dopravne prostriedky

zvierata z farmy

Zvukové puzzle máme v dvoch variantach Dopravné prostriedky a Zvieratká na farme. Skladá sa z pevnej drevenej podložky (rozmery 30 x 22 x 1,5 cm) a ôsmych dielikov, na ktorých sú vyobrazené buď dopravné prostriedky (lietadlo, loď, vrtuľník, sanitka, motorka, vláčik, auto a hasiči) alebo zvieratká (kôň, kohút, hus, krava, pes, mačka, prasa a ovca). Aby všetko béékalo, erdžalo a vrčalo ako má, je tam potrebné vložiť dve AAA baterky (to sú tie menšie tužkové 😉 ), ktoré nie sú súčasťou balenia. Ak dieťa vloží dielik do správneho okienka odmenou mu bude autentický zvuk závodného auta alebo milo štekajúceho psíka. Prevedenie je ako sme už pri značke Melissa & Doug zvyknutí veľmi kvalitné (viac o tejto značke si môžete prečítať v mojom článku TU) a musím povedať, že všetky zvuky sú skutočne realistické. Pri hre so zvukovým puzzle si dieťa trénuje zrak, hmat a zároveň aj sluch. Je to síce jedna z tých hračiek, ktoré my rodičia nemáme pre dookola sa opakujúce zvuky veľmi v obľube, avšak väčšina detičiek takéto zvukové hračky jednoducho miluje.

melissa & doug

zvukove puzzle

Lukáško sa vždy zabáva na krochkajúcom prasiatku a (okrem motorky samozrejme) ho momentálne fascinuje zvuk lietadla, ktorým bude už onedlho letieť na dovolenku. Avšak budem úprimná napríklad zvuku kravičky a tiež ovce sa hrozne bojí, a ak by sa ktokoľvek týchto dvoch dielikov dotkol spustí okamžite plač. Hasiči a sanitka majú podobný účinok a pritom sám ich napodobňuje veľmi rád. Lukáško asi ako každé jedno dieťatko má svoje mušky, ktoré treba rešpektovať a nejak zvlášť ich neriešiť. Ja ho častokrát volám aj malý Monk (to je ten seriálový hygienou posadnutý detektív 🙂 ), pretože špinavá ruka, kvapka vody alebo omrvinka jedla na stole je niečo, čo v ňom vyvoláva úplne šialenstvo. A v jedení nedokáže pokračovať kým mu ručičku neočistím alebo kým si vzniknutý neporiadok SÁM neuprace. Ak mu to vydrží moja budúca nevesta sa mi snáď raz poďakuje 😉 .

drevena hracka

recenzia hravaskolka

PLUSY Zvukového puzzle:

+ vyrobené z dreva

+ kvalitne spracované

+ realistické zvuky zvierat aj dopravných prostriedkov

+ rozvíja schopnosť priraďovať a rozlišovať, jemnú motoriku a priestorovú predstavivosť

+ bezpečná vďaka oblým hranám a tiež najprísnejším normám, ktoré značka pri výrobe dodržiava

+ praktické úchytky na jednotlivých dielikoch dobre padnúce do detských ručičiek

+ dieťa si vďaka zapojeniu zraku, hmatu i sluchu nadobudnuté informácie ľahšie zapamätá

drevena hracka

MÍNUSY Zvukového puzzle:

– zvuky sa neprepínajú, tzn. ak dieťa správe uloží jeden dielik a ten začne vydávať svoj zvuk a následne položí druhý dielik, ten zostane bez zvuku, nakoľko ešte doznieva zvuk toho predošlého. A určite mi dáte za pravdu, že trpezlivosť nie je u detí veľmi silná stránka 😉

– v okienku je vyobrazený rovnaký obrázok ako na dieliku, ktorý má dieťa do okienka vložiť. Je to jednoduchšie, ale dieťa nemusí až tak veľmi skúmať tvar puzzle, ktorý zrovna drží v ručičke. U podobných puzzle, ktoré máme doma obrázok nie je vyobrazený, a tak sa Luky musel trošku viac potrápiť s tým, ktorý dielik kam patrí

– baterky nie sú súčasťou balenia

hracka pre deti
V spolupráci s www.hravaskolka.sk

Tieto dva druhy a niekoľko ďalších druhov zvukového puzzle od Melissa & Doug si môžete kúpiť TU.

Lucia a Lukáško alias Monk 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: