Recenzie

MINIrecenzia – detská plávacia vesta s rukávnikmi

Ako zabezpečiť väčšiu bezpečnosť detí pri vode?

Konečne je tu LETO. Síce aj pani zima má svoje čaro, ale určite mi dáte za pravdu, že pre nás mamičky s malými deťmi je leto najúžasnejšie ročné obdobie. Pre mňa je leto krásna modrá obloha, vôňa opaľovacieho krému, osviežujúce búrky, množstvo zmrzliny, sladké ovocie a v neposlednom rade úžasné výlety k vode. Bez toho, by jednoducho leto nebolo letom. Náš Lukáško od malička vodu zbožňuje. Už ako s 5 mesačným bábätkom som s ním navštevovala kurzy plávania a myslím, že vďaka tomu sa s vodou skamarátil ešte viac. Pri vode sa preto snažíme tráviť počas celého roka a hlavne v lete čo najviac času.recenzia plavacia vesta

Pri vode treba mať detičky obzvlášť pod dohľadom a dávať veľký pozor na ich bezpečnosť. Keď bol Luky maličký používali sme preto sedacie koleso s operadlom (na feedo.sk je momentálne za super cenu ;-)), v ktorom mohol s nami bezpečne tráviť čas vo veľkom bazéne. Teraz už je samostatnejší a najradšej sa kúpe a čľapká v detskom bazéne „šám“ (samozrejme pod mojím alebo Lypkovým dohľadom). Zvažovala som akú pomôcku na plávanie mu preto na túto sezónu vybrať a z pohľadu bezpečnosti ma naaajviac oslovila táto Sevylor plávacia vesta s rukávnikmi.

sevylor plavacia vesta

Okrem toho, že má nádherný dizajn, ktorý si každý drobec určite zamiluje, poskytuje maximálnu bezpečnosť v porovnaní s klasickými nafukovacími rukávnikmi. A to aj vďaka náplni z PE peny, ktorá sa používa aj v záchranných vestách, je skutočne ľahká a dieťa sa v nej cíti pohodlne. Ako som už spomínala Luky má momentálne ŽABKA obdobie, a tak naša voľba bola jasná. Ale napríklad pre dievčatká je neodolateľná aj vestička s motívom morskej panny. (pozn. dizajn žabky už bohužiaľ nie je dostupný – keďže my ju máme už tretiu sezónu).

sevylor plavacia vesta

Vďaka pevnej vrchnej látke ju nie je možné prederaviť, a je určená pre deti od 15 až do 30kg, takže ju určite využijeme niekoľko plávacích sezón (už ju máme tretiu sezónu 😉 ). Vestička má za úlohu udržať vrchnú časť tela dieťatka nad vodou a zamedzuje samovoľnému pretočeniu. Avšak aj s plávacou vestou môže ľahko dôjsť k nešťastiu, a tak buďte neustále v strehu a v tesnej blízkosti svojho dieťaťa. Vesta sa zapína na chrbátiku posuvnou plastovou prackou, ktorá môže slúžiť aj ako poistka a môžete za ňu svoju ratolesť vo vode pridŕžať. No a tu je niekoľko fotiek, kde môžete vidieť ako si pobyt v bazéne u mojich rodičov s kva-kva vestičkou užíval náš plavec Lukáško.

feedo.sk

bezpecnost deti pri vode

plavacia vesta
Sevylor plávacia vesta

Krásne leto plné zážitkov praje Lucia a vodník Lukáško….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: