Rodina / Životný štýl

Kedy bude svadba?

KEDY BUDE SVADBA? KEDY BUDE SVADBA? KEDY BUDE SVADBA? KEDY BUDE SVADBA? KEDY BUDE SVADBA?

Tak túto otázku som za 13 rokov vzťahu s mojím Lypkom počula asi tisícpäťstoosemdesiatdvakrát?! A naša odpoveď vždy bola jednoduchá a stručná: V sobotu 😉 .

Nikdy som nebola vydaja chtivé dievča a kým sme nemali Lukáška nepovažovala som svadbu vôbec za dôležitú. Bolo nám spolu výborne, žili sme v Anglicku, vrátili sa domov, bývali v podnájmoch a nakoniec kúpili vlastný byt. Pravidelne sme sa stretávali s priateľmi, chodili do kina, na žúrky, letné dovolenky, zimné snowboardovačky a jednoducho sme nemali pocit, že by svadba na našom spoločnom živote mohla niečo zlepšiť. A úprimne vždy sa mi to zdali vyhodené peniaze, za ktoré by sme si mohli kúpiť niečo užitočnejšie alebo cestovať….

augustova svadba

Zásnubný prsteň na mojom ukazováku (nie, nie nepomýlila som sa ale na prstenníku mi jednoducho nedrží 🙂 ) pristál na naše desiate výročie. Bola som už tehotná, ale dozvedeli sme sa to len chvíľu predtým a Lypko sväto sväte tvrdí (a budeme mu to veriť, oki?), že zásnubný prstienok už mal dávno predtým schovaný niekde v krabici s náradím (hihi dobre vie, kam by som sa mu nikdy nešla hrabať). Svadbu počas tehotenstva som nechcela a odkedy sa narodil Lukáško tak ju plánujeme a odkladáme a tak dookola.

Tento rok je ale môj posledný čo som na MD a tak sme sa zhodli, že nadišiel ten správny čas!!! Miesto hostiny som mala už dááávno vybraté a tak som iba preverila voľné termíny a náš magický dátum (5-ka je moje šťastné číslo) bol na svete:

5. august 2017

Reštauráciu som si zvolila kvôli výhľadu, skvelej kuchyni a tiež super recenziám. Ale aby som bola celkom úprimná na rozhodnutie mi stačil IBA tento rozprávkový výhľad 😉 .

ZDROJ: www.panoramaclub.sk

Neuveriteľné sa stáva skutočným a JA budem mať SVADBU! A ako sme všetkým sľubovali bude v sobotu 😉 a obaja veríme, že bude úžasná. Napriek tomu, že som po svadbe nikdy veľmi netúžila už sa na tento deň veľmi teším (ale aj bojím, pretože možno tomu nebudete veriť, ale nie som ten typ čo je rád stredobodom pozornosti). Verím, že si to s našou rodinou a priateľmi maximálne užijeme a bude to pre všetkých nezabudnuteľná sobota.

V posledných dňoch blog trošku zanedbávam, ale (snáď mi to odpustíte) je to na úkor príjemných starostí akými sú výber dodávateľov a plánovanie všetkých detailov našej svadby. Aj keď konečne môžem spokojne povedať, že prevažnú väčšinu najdôležitejších vecí už máme vybavených. A ak by sa niekto chcel inšpirovať tu je môj zoznam skvelých dodávateľov, ktorých som si vybrala a môžem ich určite ďalej odporučiť:

svadobne saty svadobne saty

 1. Začnime tým najdôležitejším a tým sú SVADOBNÉ ŠATY!!! Prezradím len, že tie moje sú z dielne španielskych módnych návrhárov a požičiam si ich zo ZOYA Wedding centra. A sú prekrásne! Interný názov: Snehulienkovské 🙂 .
 2. O kompletnú výzdobu sa mi postarajú šikovné a veľmi milé kočky z dekoračného štúdia V siedmom nebi. Bude jednoduchá a vo farbe tohoto roku white/greenery. Veľmi ma potešilo, že dokonca aj samotná spolumajiteľka Katka, ktorá svadby zdobí už nejaký ten piatok sa veľmi teší na realizáciu práve tej našej.
 3. Som veľmi šťastná, že naše spomienky zveční skvelý fotograf Daniel Kaplavka, ktorého prácu sledujem a obdivujem už celkom dlho. Tento človek dokáže zachytiť neskutočnú emóciu aj v idúcom aute, tak pevne verím, že vyžmýka niečo pozitívne aj z tak nefotogenického objektu, akým som ja sama 😉 .

  svadobny fotograf
  ZDROJ: www.danielkaplavka.com
 4. Keď už sme pritom aute ďakujem vopred môjmu šéfovi za výpožičku jedného kusu BMW 5 v bielej farbe (ešte o tom síce nevie, ale pevne verím, že mojej ne-náročnej požiadavke vyhovie 😉 ).
 5. O tortu sa mi postará moja kamarátka a úžasná cukrárka Lucka a.k.a. Dortíky od Lucky. Jej oku lahodiace a výborné tortičky si môžete prezrieť TU. No uznajte, nie sú proste Wooooow?

  dortiky od Lucky
  ZDROJ: Dortíky od Lucky
 6. Ne-svadobný DJ – tak toto bol náročný oriešok a som rada, že ho už máme rozlúsknutý. Obaja sme hudobne trošku náročnejší a na svadbe sme nechceli mať tradičného svadobného DJ-a a tradičné svadobné piesne. Máme určité špecifické požiadavky a nájsť niekoho, kto je schopný ich splniť bolo fakt náročné! A preto som veľmi rada, že sme vďaka portálu www.mojasvadba.sk našli našu DJ-ku eLLy D a pevne verím, že my a samozrejme aj naši hostia budeme s jej službami spokojní. Takže objavila som dieru na trhu a tou sú ne-svadobný DJs, ktorí ale budú ochotní hrať na svadbe, hlási sa niekto???
 7. Svadobné oznámenia a všetky tlačoviny mi na želanie vyrábajú šikovné dievčatá z kasolina.sk. Pri vymýšľaní textu som si najprv pozrela množstvo hotových oznámení, a tiež najčastejšie chyby na svadobných oznámeniach a samozrejme všetko som si viackrát skontrolovala, predsa len svadobné oznámenia sú prvou ukážkou našej svadby hosťom. Kasolina je svadobná agentúra, ktorá organizuje prenádherné a netradičné svadby napríklad vo vinici, na lúke, v kaštieli, či na lodi alebo pokojne aj u Vás doma na záhrade. Jedna zo spolumajiteliek je mojou skvelou kamarátkou už od detstva a tak sa teším, že aspoň malou troškou prispeje k môjmu veľkému dňu. Bude samozrejme čestným hosťom na mojej svadbe, a preto som nechcela aby mi robila celú výzdobu a teda počas mojej svadby pracovala…. Všetky tlačoviny mi zašle vopred a na svadbu sa príde už len zabaviť.

Všetkým týmto moc ďakujem za ochotu a trpezlivosť a teším sa, že sa budú podieľať na našom veľkom dni.

Článok je opäť dlhší ako som pôvodne plánovala, a tak o ďalších detailoch našej svadby svadbičky zase niekedy inokedy. Radi čítate takéto osobnejšie články? Zaujíma Vás to? Budem rada za všetky Vaše komentáre a tipy tu na blogu alebo aj na Facebooku.

PSko: Ešte nemám popolnočné šaty a budem rada ak mi poradíte, kde majú dobrý výber a kam by sa mi oplatilo ísť pozrieť. Moja predstava je biele, béžové, pudrové, jednoducho jemné pastelové farby a jednoduchý, ale zároveň zaujímavý strih. Tak snáď ich aj s Vašou pomocou čoskoro nájdem ;-). Ďakujem za každý tip.

Vaša budúca nevesta Lucia 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: