Recenzie

MINIrecenzia – Drevená vkladačka Učíme sa tvary

Drevená vkladačka Janod vhodná pre deti od 2 rokov.

Lukáško má momentálne obdobie, kedy ho veľmi bavia farby a začína sa zaujímať aj o rôzne tvary. Farby už pozná takmer všetky a začína rozlišovať aj svetlé od tmavých, čomu sa úprimne teším a som na neho veľmi pyšná. Snažím sa neriadiť žiadnymi tabuľkami a jednoducho sa teším z každého jeho pokroku, či už ho urobí skôr alebo neskôr ako jeho rovesníci.

janod

Prestížnu francúzsku značku Janod poznám už dlho, ale hračku sme od nich doteraz ešte nemali. A tak ma veľmi potešila ponuka od eshopu kidmania.sk nejakú si s Lukáškom vyskúšať. Janod je popredná značka, ktorá vyrába kvalitné a dizajnovo neskutočne prepracované drevené hračky, hry a stavebnice už viac ako 40 rokov. Ich hračky edukatívnym spôsobom zabávajú deti od narodenia až do 12 rokov, sú ekologické, spĺňajú najvyššie bezpečnostné štandardy a každoročne získavajú množstvo medzinárodných ocenení.

drevena vkladacka

Na základe Lukyho momentálnych záujmov som vybrala túto Drevenú vkladačku Učíme sa tvary, ktorá je vhodná pre deti od 2 rokov. Obsahuje 6 obojstranných podložiek s rôznymi motívmi vhodnými ako pre chlapcov, tak aj pre dievčatká a prázdnymi miestami na vkladanie viacerých tvarov (kruh, polkruh, trojuholník, štvorec a obdĺžnik). Tieto tvary sú rôznych farieb a tiež veľkostí. Balenie ich obsahuje 29ks. Podložky ma príjemne prekvapili svojou veľkosťou (22cm x 22cm) a tak sa aj malým rúčkam s nimi dobre pracuje. Spracovanie celej hračky je veľmi kvalitné a myslím si, že je to jedna z tých čo prežije niekoľko generácií. Ak ovšem drobec nepostráca polovicu z priložených tvarov 😉 . Dala som ju Lukáškovi ku Dňu detí spolu s dvomi novými knižočkami (ktoré Vám určite ukážeme čoskoro) a má u neho obrovský úspech. Každý deň za mnou dofrčí s krabicou v ruke a ja musím hračku okamžite rozložiť na posteli a už spolu vkladáme a triedime a rozhadzujeme (Luky) a upratujeme (Ja). Najviac ho zaujala podložka so žabkou (momentálne má také žabkovské obdobie a ja vlastne ani neviem prečo 😉 ), ktorú vždy musíme doplniť a rozobrať hneď niekoľko krát po sebe. A potom ho samozrejme ako každého chlapa zaujali podložky s au (rozumej auto), e! (rozumej traktor a v jeho reči ešte ďalších 1586 vecí) a samozrejme ššš-ššš (áno správne to je vláčik).

ucime sa tvary

drevene hracky

drevena hracka

ucime sa farby

Jediné čo mne prišlo na tejto hračke trošku nelogické, že je tam napríklad podložka so snehuliakom, kde je potrebné doplniť mu jeden kruh a hračka veľký biely kruh jednoducho neobsahuje. Podľa obrázku na krabici tam treba doplniť žltý kruh. Avšak našťastie na rozdiel od tej našej dospeláckej, detská fantázia nie je obmedzená takými hlúposťami, akými je potreba mať bieleho snehuliaka. Alebo ho výrobcovia v Janode veselí zo zopár pohárikov dobrého Bordeaux naschvál vyrobili z toho žltého snehu čo sa nepapá 😉 .

janod

PLUSY Drevenej vkladačky Janod + + + + + +

+ vyrobená z dreva a teda je ekologická a nadčasová

+ rozvíja jemnú motoriku a myslenie, učí rozoznávať farby, tvary a tiež veľkosti

+ nádherný dizajn

+ spĺňa všetky bezpečnostné štandardy

+ kvalitne spracovanie

+ veľkosť podložiek a tiež jednotlivých tvarov

 

MÍNUSY Drevenej vkladačky Janod –

– chýbajú mi tam tvary v niektorých farbách, aby sme dokázali doplniť obrázok v reálnej podobe

montessori hracka

Za poskytnutie Drevenej vkladačky na recenziu ďakujeme eshopu www.kidmania.sk. V ponuke majú samé kvalitné a dizajnovo prepracované hračky a doplnky značiek Janod, DJECO, HABA a CALAFAN a okrem eshopu ich nájdete aj v kamennej predajni v Rusovciach.

Inak ja už mám od Janod pre Lukyho vybratý aj darček na Vianoce a tým jednoznačne bude tento topkový drevený stolný futbal a nadchli ma aj úplne všetky ich hudobné nástroje…no veď uznajte samy 🙂 nie sú famózne???

janod drevene nastroje hudobne nastroje janod

Lucia a Lukáško

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: