Rodina

Moje „bruškovanie“

Hneď na úvod si to ujasníme: nemám rada slovo tehuľka ani tehuľkovanie…aj keď popravde časom som si naň musela zvyknúť, pretože na portáloch o mamičkách a pre mamičky sa pravidelne používa. A ako prvorodička som samozrejme veľa študovala a čítala.

Moje vedomé bruškovanie začalo v júni 2014 klasickým meškaním „vínečka v pivničke“ a následným objavením dvoch prúžkov na cikacom teste…síce sme drobca chceli ale aj tak ma to totálne šokovalo a prekvapilo. Nakoľko sa nám to podarilo hneď na druhý pokus 🙂 .

tehotenske foto

Až do 6 mesiaca všetko prebiehalo absolútne bezproblémovo. Žiadne nevoľnosti, makala som naplno, cestovala, absolvovala som niekoľko žúriek a festivalov (s potešením všetkých samozrejme ako osobný šofér celej našej crew).

Áno bruškovanie je nádherné obdobie a treba si ho užiť naplno. Veď kedy inokedy by Vám Váš muž išiel aj o polnoci do obchodu pre zmrzlinu, LEBO Vy ju jednoducho potrebujete aby ste mohla zaspať. A každá čo má aspoň trochu rozumu to samozrejme naplno využíva. Teda povedzme si to na rovinu, že občas aj zneužíva. OK, OK štuchá tu do mňa môj Lypko – u mňa to nebolo občas ale viac než často.

V šiestom mesiaci som dostala silný zápal priedušiek a bolo to pre nás veľmi ťažké obdobie. Toľko lekárov a vyšetrení čo vtedy, som neabsolvovala za celý život. Potrápilo nás to takmer mesiac ale nakoniec som sa z toho dostala a Lukáško je chvalabohu úplne zdravý chlapček.

tehotenske fotky

S narastajúcim bruškom prichádza aj stále viac komických situácií…ale my ženy sme tvory vynaliezavé a len tak niečo nás nerozhodí, no nie?

Z auta nás vyberajú obuvákom, šnúrky na topánkach zaväzujú náhodní okoloidúci, lyžička nám pomaly ale iste prirastá k ruke, malé zrkadielko je verným pomocníkom v sprche a ručička na váhe sa stáva naším úhlavným nepriateľom…..

V mojom prípade to bolo + 21kg, čo absolútne nezvládali (ani po zjedení XY balíčkov gumových medvedíkov) moje bedrové kĺby, a tak som nakoniec bola neopísateľné šťastná, že sa Lukáško vypýtal na svet dva týždne skôr.

Keď sa pozriem spätne bolo to jedno z mojich najkrajších a najemotívnejších období v živote, ktoré na mojom JA zanechalo veľa pekných čiaročiek (a nemyslím tým len strie na stehnách 🙂 ). Takže ak si práve hladkáte svoje pekné veľké bruško alebo sa oň snažíte užívajte si toto jedinečné obdobie naplno…

Lucia

mamavie-ikonka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: