Kam s deťmi

ThermalPark NITRAVA

Tip na kúpanie s deťmi.

Leto ešte poriadne ani neskončilo a my už sme tento víkend zahájili zimnú kúpaciu sezónu vo vnútorných bazénoch. Po krátkom výbere sme sa rozhodli ísť do ThermalParku Nitrava, ktorý sa nachádza cca 20 km od Nitry v dedine Poľný Kesov. Veľkým plusom je, že tam žblnkoce termálna voda, ktorá má blahodárne účinky na naše už mierne opotrebované kĺby, kosti, svaly a v neposlednom rade aj nervy ;-). A náš Luky sa tam tiež vybláznil do sýtosti.

ThermalPark NitravaSONY DSCThermalPark Nitrava

Vonkajší areál nepôsobí veľmi lákavo nakoľko sa tam stále stavia a vyzerá to skutočne ako stavenisko. Avšak interiér je pekný, nový a čistý. Sú tam štyri bazény (zážitkový s chrličmi vody a vírivým bazénom, detský bazén, výplavový vonkajší bazén a hypertermálny bazén) a v letnej sezóne je otvorený aj vonkajší bazén pri jazere.

zážitkový bazén

detský bazén

vonkajší bazén

hypertermalny bazen

vonkajsi letny bazen

Nad bazénmi na poschodí sa nachádza nápojový bar, kde sa môžete občerstviť. Veľmi sa mi páči, že majú v ponuke čerstvé ovocné aj zeleninové šaláty, rôzne ovocné šťavy a nájdete tam aj bagety a panini. Pretože vo väčšine týchto bazénových občerstveniach ponúkajú akurát tak hranolky, vysmážaný syr a iné podobné kalorické mňamky. Nad hypertermálnym bazénom je reštaurácia, kde si môžete dať klasické varené jedlo. Na terase priamo nad bazénom majú zopár stolov, kde sa dá najesť aj v plavkách, ale do vnútorných priestorov reštaurácie môžete ísť iba oblečený. Nás u mojich rodičov po návrate čakala upečená húska s kapustou a knedľou, takže snáď pochopíte, že reštauráciu sme obišli míľovými krokmi ;-).

napojovy bar

SONY DSCSONY DSC

Vstupné pre dospelého na 3 hodiny je 7,50 € a za celodenný vstup zaplatíte 9,50 €. Za deti sa platí od veku 3 rokov a to 3,90 € na 3 hodiny alebo 5,90 € na celý deň. Viac informácií nájdete na webe www.thermalnitrava.sk. V priestoroch ThermalParku platíte klasicky hodinkami, avšak musíte si ich na pokladni pri vstupe nabiť na Vami požadovanú hodnotu. Ak peniaze neminiete pri odchode Vám ich vrátia. Súčasťou areálu je aj hotel, ktorý ponúka viaceré výhodné pobytové balíčky a nachádza sa tam tiež wellness centrum s tromi typmi sáun, jacuzzi a tepidárium.

otec a syn

SONY DSC

SONY DSC

Poďme ale k tomu najdôležitejšiemu a to sú atrakcie a zábavky pre našich najmenších. V priestoroch šatne sa nachádza prebalovací pult, čo ocenia aj mamičky s menšími bábätkami. Detský bazén má dve úrovne, hríbik s padajúcou vodou (ten ale počas našej návštevy nebol pustený), dve šmykľavky, hĺbka je okolo 50 cm a teplota vody max 35 stupňov. Strážia ho traja zelený žabiaci, ktorých si náš Lukáško doslovne zamiloval.

detsky bazen

SONY DSCSONY DSC

V nápojovom bare je k dispozícii detská jedálenská stolička a majú celkom pekný detský kútik, ktorý dúfam aspoň Vám zabezpečí kľudné vypitie kávičky, či zjedenie malého snacku.

detsky kutik

detsky kutik

U Lukáška jednoznačne zvíťazil bazénik s farebnými loptičkami, ktorý však ako sa ukázalo nebol tou najšťastnejšou voľbou. Behom chvíľky farebné loptičky lietali všade naokolo a všetci štyria sme mali čo robiť, aby sme ich pochytali :-). Tak som radšej vytiahla nejaké mňamky, posadila Lukyho do stoličky z Ikea a vypila si konečne v kľude svoju poobednú kávičku….

farebne lopticky

farebne lopticky

farebne lopticky

SONY DSC

My sme si užili príjemný deň, urobili niečo pre svoje telo a myseľ. Lukáško sa zabavil a aj unavil. Dokonca potom v noci prespal celých 12 hodín vkuse čo u nás nie je zvykom, pretože sa ešte stále raz v noci budí na mliečko. Počas našej návštevy nebolo v areáli ani veľa ľudí, a tak sme v pohode absolvovali všetky bublinky, chrliče, jacuzzi a taaaak. Za nás môžem ThermalPark Nitrava určite odporučiť….

Lucia a Lukáško

mamavie-ikonka

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: