Recenzie / Top tipy

5 top hračiek, ktoré si Lukáško našiel pod vianočným stromčekom

Keď som písala článok Tipy na vianočné darčeky rozhodla som sa, že pripravím aj článok o hračkách, ktoré si pod stromčekom našiel náš Lukáško. Ale s odstupom času, aby som Vám sem dala iba to, čo ho skutočne zaujalo. Veď to isto samy dobre poznáte. Nakúpite kopec krásnych hračiek a dieťa? Zaujme ho viac krabica alebo sa o päť minút hrá s hračkou, ktorú má doma už rok…

Motorická stavebnica Akrobati VILAC

silaci vilac

Túto hračku som kupovala pre seba. Vážne 🙂 . Objavila som ju u Mišky na blogu mklife.cz a zaľúbila som sa do nej na prvý pohľad. Keďže náš Lukáško nie je ten typ, čo si rád stavia neverila som, že ho zaujme. A viete čo? Zase ma ten malý človiečik neskutočne prekvapil. Ujov (ako ich on volá) stavia úplne každý deň. Hore hlavou, dolu hlavou, na seba, vedľa seba, rovno aj šikmo a teší sa keď sa mu z nich podarí postaviť vysoká veža alebo dokonca pyramída. A ešte väčšiu radosť má keď potom s rachotom spadnú na zem. Balenie obsahuje 12 drevených figúrok akrobatov s drážkami na rukách aj nohách, vďaka ktorým do seba zapadajú a môžete ich na seba rôzne ukladať. Akrobati sú od francúzskeho výrobcu hračiek Vilac a ich retro dizajn je úplne dokonalý. Na Slovensku som ich našla iba na Alze TU .

drevená hračkamotorická hračkarozvoj jemnej motoriky

Drevený stolný futbal JANOD

detsky stolny futbal

Drevený futbal od Janodu je zmenšeninou klasického stolného futbalu. Písala som Vám o ňom už keď som robila recenziu na túto Drevenú vkladačku. A po letnej dovolenke, kde som videla ako Lukyho stolný futbal zaujal som ho jednoznačne zapísala na zoznam pre Ježiška. Zabaví sa s ním Luky (pravidelne hráva s imaginárnym spoluhráčom a teší sa keď mu dá gól 🙂 ) ale aj my dospelí a je super na doma i na cesty. My sa začiatkom februára chystáme s rodinkou na lyžovačku a futbal bude určite cestovať s nami. Rozmery sú 32cm x 22cm x 7,5cm a na to, že je to hračka pre deti je pevný a veľmi dobre spracovaný. Kúpila som ho na eshope kidmania.sk TU.

detsky stolny futbal

kidmania

kidmania›A viete prečo mám na stolný futbal slabosť? Pretože s mojím Lypkom sme sa pri tejto hre v podstate zoznámili. Hrávali sme ho vtedy s kamoškou dosť aktívne, chodili na turnaje, celkom nám to aj išlo a hlavne nás to bavilo (úplne najviac keď sa nám podarilo poraziť chalanov). S Lypkom sme sa väčšinou dohadovali na stretku pod zámienkou dať si odvetu vo futbale, ale už vtedy som vedela, že v tom bude niečo viac 😉

Rádio do detskej izbičky

radio pre deti

O rádiu som Vám písala aj v tipoch na vianočné darčeky, ale vtedy som ešte nebola 100% rozhodnutá, ktoré konkrétne Lukymu kúpim. Nakoniec výber padol na toto maličké, ľahko ovládateľné rádio Sencor. Ponúkajú ho vo viacerých farebných prevedeniach a dizajn je milý a taký detský. Prehráva CD, USB a dá sa naladiť aj klasické rádio. Ovládanie je úplne jednoduché a Luky to zvládol behom pár dní. Zo začiatku z neho bol v rozpakoch – netuším prečo, ale v posledných dvoch týždňoch si na ňom každý deň po príchode zo školičky púšťa tie svoje detské vypaľováky (Ide ide slon alebo Naša zem je guľatá) a tancuje ako o dušu…Kúpili sme mu k nemu rôzne CD s detskými pesničkami aj audio rozprávky a tak dúfam, že postupne sa bude jeho repertoár rozrastať. Kúpila som ho TU.

hej.sk

radio pre deti

Tieňová hra Malý Hvězdář

maly hvezdar

Lukyho tieňové hry odjakživa hrozne bavia. A teraz počas dlhých zimných večerov, kedy je skoro tma, je to ideálna zábavka. Na stenu si premietame obrázky z tieňovej knižky, učíme sa vytvoriť zvieratká z tieňov rúk alebo sa hráme hry s tieňmi rôznych postavičiek, čo doma máme. Práve preto ma zaujala Tieňová hra Malý Hvězdář  opäť od šikovnej Mišky z českého mamablogu MK-life, ktorá ich v rámci súťažného projektu s CUT Blogom navrhla. Balenie obsahuje 23 kartičiek: 1 uvítaciu, 4 sú zástupcovia ročných období a 18 kartičiek so samotnými súhvezdiami.  Priložené sú tam aj samolepky, vďaka ktorým si môžete súhvezdia dokonca rozdeliť podľa ročných období. Krásna edukatívna pomôcka pre detičky rôzneho veku. Malkáčov ako je Luky zaujmú samotné tiene hviezd a velkáči sa pri hre už môžu všeličo naučiť. Tlieskam a teším sa takýmto šikovným nápadom. Na Slovensku Tieňovú hru Malý Hvězdář kúpite v dizajnovom eshope Chooze.sk TU.

ekukativna hračkamaly hvezdarpikle

Odrážadlo FIRST BIKE Limited Edition

odrazadlo     first bike

A čo určite nesmiem vynechať je úžasný darček, ktorý si Lukáško našiel pod vianočným stromčekom u dedeho a baby (ktorý prekvapil aj mňa samotnú) – odrážadlo FIRST BIKE v limitovanej edícii. Nie, že by sme rôznych motoriek, autíčok a odrážadiel nemali doma dosť, ale musím uznať, že toto je jednoznačne top zo všetkých, čo sme zatiaľ vyskúšali. Je výškovo nastaviteľné a teda vhodné pre deti od 2-5 rokov, odpružené a tým pádom chráni chrbticu dieťaťa pred otrasmi. Má zadnú bubnovú brzdu, nafukovacie pneumatiky a váži iba 3,9kg. Jedinou chybou je, že si ho Luky zamiloval natoľko, že by sa na ňom najradšej vozil každý deň bez ohľadu na to či vonku prší, fúka, sneží alebo padajú traktory. Kúpite ho napríklad na eshope feedo.sk TU.

odrazadlo

Verím, že sa vám môj a hlavne Lukáškov výber páčil a budem rada ak mi napíšete aká hračka od Ježiška mala najväčší úspech u Vašich drobčekov. Lukymu sa závratne blížia 3. narodeniny (a ja fakt netuším čo mu kúpiť) a tak sa môžeme navzájom inšpirovať…

Lucia a Lukáško

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: