DIY

Adventný kalendár 2016 DIY

Lukáškov prvý adventný kalendár.

adventny kalendar

Tento rok Lukáško dostane jeho prvý adventný kalendár (aj napriek tomu, že zrejme ešte nebude úplne chápať o čo presne mi ide  😉 ). Siahnuť som mohla aj po kupovanom a iba ho naplniť, ale keďže to bola výzva a tie mám rada, rozhodla som sa ho vyrobiť vlastnoručne. Samú seba však nepovažujem za priveľmi manuálne zručnú osobu a tak som si vymyslela celkom jednoduchú variantu a „súčiastky“ na výrobu objednala z AliExpressu. Avšak opäť raz zaúradovalo to naše povestné rodinné šťastíčko (môj otec by Vám o tom vedel rozprávať nespočetné množstvo príhod 🙂 ) a moja objednávka zo začiatku októbra jednoducho do druhej polovice novembra nedorazila! Pochytil ma stres, panika – čo teraz urobím? Musela som teda narýchlo vymyslieť inú variantu, ktorá uspokojí moje predstavy, bude pomerne jednoduchá na výrobu, keďže mám obe ruky ľavé 😉 a všetko potrebné bude dostupné u nás doma, alebo v obchodoch v blízkom okolí. Ďakujem aplikácii Pinterest za to, že existuje a za milióny inšpirácií, ktoré ponúka. Nakoniec sa mi podarilo nájsť pre mňa páčivú predlohu na ten náš prvý minimalistický adventný kalendár a aj keď s odretými ušami, dokonca ho stihnúť vyrobiť načas!

U nás doma sa stalo slovné spojenie „adventný kalendár“ vtipným pojmom. Toľko som ho riešila a rozprávala o ňom, že keď môj Lypko toto slovné spojenie počuje, kútiky úst mu automaticky ťahá dohora…Takže teraz kedykoľvek ma uvidí držať v rukách čokoľvek pre neho neidentifikovateľné smeje sa mi so slovami: „ Adventný kalendár???“

Ak sa Vám môj výtvor páči tu je aspoň v skratke postup ako ho vyrobiť.

Budete potrebovať:

adventny kalendar

› vytlačiť si predlohy, stiahnuť ich môžete TU, ja som ich našla na blogu www.hopingforrocketships.blogspot.com

dekoračné Washi pásky (počet a farebné kombinácie nechám na Vás, ja som zvolila flitrovú zlatú a   striebornú)

› lepidlo

› nožnice

› špagát

ozdobné drevené štipce

› drevené paličky

› rôzne ozdôbky (na našom adventnom kalendári sú to tie drevené hviezdičky)

adventny kalendaradventny kalendar

A samozrejme rôzne drobnosti dovnútra kalendára. Ja som tam Lukáškovi schovala výborné a zdravé mlsanie, a to špaldové BIO keksíčky Babylove z dm drogierie markt v tvare zvieratiek, mini Lego figúrky, píšťalku, malé autíčka a motorky – mala som toho pôvodne viac avšak do tejto druhej varianty adventného kalendáru sa mi veľkostne všetko nezmestilo, a tak som zvyšok odložila do Mikulášskej čižmičky.

Vyrábala som ho zväčša po nociach a v časovej tiesni, a tak sa mi bohužiaľ kvalitný fotopostup nepodarilo vytvoriť. Avšak veľmi podrobný postup nájdete TU. Ja som ten môj predsa len chcela mať aspoň trošku originálny a tak sme s Lukáškom na prechádzke nazbierali rôzne hrubé a rôzne veľké drevené paličky a z tých som si za pomoci špagátu vyrobila konštrukciu v tvare domčeka. Kornútky, ako som ich ja domácky nazvala som na ňu zavesila pomocou drevených ozdobných štipčekov.

adventny kalendar

Čo poviete na moju prvotinu? Vyrábali ste tiež pre svoje detičky adventný kalendár vlastnoručne? Pochváľte sa fotkou na našej facebook stránke. Budem sa tešiť.

Vaša Lucia.

mamavie-ikonka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: