Kam s deťmi

Gazdovská reštaurácia Furman

Baby-friendly reštaurácia.

V nedeľu mala moja svokrička narodeniny (áno moja svokra je super ženská a skvele si vychádzame a čomu sa ešte väčšmi teším, že aj môj Lypko má rád tú svoju 😉 ) a tak sme sa vybrali osláviť to spoločným obedom. Po dlhom hľadaní dobrej reštaurácie, ktorá dokáže uspokojiť dieťa a aj nás dospelých sme na Trip Advisore objavili gazdovskú reštauráciu Furman, ktorá sa nachádza v krásnom tichom prostredí neďaleko mesta Piešťany. Zaujala nás klasickou slovenskou kuchyňou a tiež tým, že v okolí reštaurácie sa v ohradách preháňajú srnky, daniele, jelene a muflóny.

mamaviemamaviemamaviemamavie

Náš Lukáško od 1 roka spí raz denne a to momentálne v čase kedy je vonku ešte ako tak teplo a svetlo. Takže kým sa niekam vychystáme väčšinou sa už stmieva, alebo vyrážame úplne potme. Síce tentokrát vstal o trochu skôr, ale zase cesta bola dlhšia, a tak sme na miesto dorazili tesne pred zotmením. Areál je veľký, veľmi pekne udržiavaný a naplno ho vychutnáte hlavne v letných mesiacoch napr.obedom či kávičkou na teraske. Pre deti tam okrem zvieratiek nájdete aj veľké drevené ihrisko. Luky mal zo srniek a jeleňov obrovskú radosť aj keď ich zrejme (na základe zvukov ktoré vydával) všetky považoval za koníky 😉 . Prešli sme sa po okolí, Lukáško sa trochu vybehal a vybláznil s tatinkom a nakoniec sme sa hladný ako vlci vybrali dnu. Z obeda bola nakoniec skoršia večera a bohužiaľ ani použiteľných fotiek areálu sa mi pre Vás nepodarilo veľa urobiť (určite to napravím a vydáme sa tam ešte keď sa trochu oteplí a dni budú dlhšie).

restauracia furmanrestauracia furmanrestauracia furmanrestauracia furmanfurmanrestauracia furmanrestauracia furman

Kuchyňa je výborná, obsluha milá a usmiata a človek sa tam cíti skutočne príjemne a tak nejak domácky. Pre drobcov je vnútri pripravený detský kútik, kopec jedálenských stoličiek a plusom je tiež prebaľovací pultík (na ktorý sa v prípade potreby informujte u obsluhy). A dokonca som zhrešila a ochutnala servírkou ospevovaný a vraj vynikajúci veterník. Bol obrovský a stál skutočne za to! Po výdatnom obede ho však nie je možné zjesť celý…ale aj na to mysleli a priniesli nám k nemu tri vidličky ;-).

veternikfurman

Ak to nemáte ďaleko alebo by ste mali cestu okolo jednoznačne túto reštauráciu s krásnym okolím navštívte. My sme tam určite neboli poslednýkrát…

Lucia a Lukáško.

mamavie-ikonka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: