Inšpiratívne maminky

Inšpiruj sa: s Miškou z Maem kids

V dnešnom článku Vám s radosťou predstavím Mišku – neskutočne šikovnú a akčnú maminu dvojročných dvojičiek. Zaujali ma jej handmade hniezda (ktoré mám už teraz na must have liste v prípade ďalšieho bábätka v našej rodine) a iné úžasné doplnky, ktoré šije pre detičky pod značkou Maem kids. Nájdete ju aj na Instagrame ako @maemkids. A na spustení svojej webovej stránky www.maem.sk momentálne pracuje.

Som veľmi rada, že moju ponuku na rozhovor prijala. Počas dohadovania sa na článku sme zistili, že sme z rovnakého mesta, rodili sme v rovnakej pôrodnici a toto mi neuveríte! v úplne rovnakom čase a lekárka čo ma prijímala a mala rodiť môjho Lukáška nakoniec odišla k pôrodu jej dvojičiek 🙂 . Aká je pravdepodobnosť, že na základe sympatie k jej výrobkom oslovíte na rozhovor mamičku, s ktorou ste v rovnakom čase, na rovnakom mieste zažívali ten najbolestivejší a zároveň aj najúžasnejší moment vo svojom živote??? A to ešte nie je všetko, Miška so svojím mužom oslavuje 14 rokov spolu presne 5.8.2017 (náš dátum svadby 🙂 ). My s Lypkom taktiež 14 ročné výročie oslavujeme o pár dní neskôr a to 17.8.2017 🙂 ! To jednoducho nevymyslíš, to je život, ktorý nás vždy dokáže prekvapiť…..

Uvarte si kávičku, vyložte nohy a prečítajte si zopár riadkov o tejto inšpiratívnej žienke…

maem kids

1. Ahoj Miška. V prvom rade ťa poprosím aby si sa nám predstavila.

Volám sa Michaela Otrusina, pre deti maminka, pre muža zlato, pre rodinu Miki, pre kamarátov Miška Otrusinka. Bilancia – 29 rokov, akčné dvojročné dvojičky Mateo a Ema, najlenivejší mops na svete Rúfus, 13 rokov spolu z toho 3 roky šťastne vydatá za môjho Mirka. Ľúbim pistácie, raffaelo, cestovanie, prírodu, ľudí s pozitívnym myslením a úsmevom na tvári, tiež jazz a Depeche Mode :). Rada pečiem, vymýšľam s deťmi, alebo len tak sedím v tichu…

2. Čomu sa venuješ popri deťoch, materskej dovolenke?

Pred materskou, počas a po VŠ som väčšinu svojho času trávila v práci ako Senior job specialist a interný audítor. Práca s ľuďmi je náročná, ale ako mladej, ambicióznej, ctižiadostivej duši mi to neprekážalo. Prišli deti a telefón nalepený na uchu, stále zapnutý notebook a naplánovanú asi každú minútu dňa som vymenila za multifunkčné mokré vreckovky, antibakteriálny sprej ( naj kamoš – Aquaint – odporúčam z DMky) a za úžasný oslobodzujúci pocit na duši spojený s neopísateľnou láskou a túžbou pozerať sa na svoje deti non-stop a stále nemám dosť :). Naše deti mi vrátili samú seba, prebudili vo mne kreativitu a hodili ma späť do krásneho detstva. Uvedomujem si, že sa viac teším z maličkostí ako napríklad, keď práve za ich najväčší poklad považujú obyčajný kameň, ktorý našli na zemi a darujú ho mne. V tom momente je to všetko čo majú a chcú sa o to podeliť práve so mnou – tieto chvíle milujem! Alebo vyberám v obchode peňaženku a z kabelky mi vypadne 5 kusov lega, pidi knižka, či chrumky, ktoré mi stihli nabaliť na cestu… Toto poznajú asi len matky :D. Teraz sa venujem popri dvojičkách mojej novej vášni, šitiu pre moju značku Maem kids a medzičasom aj obchodnej činnosti spojenej s cestovaním pre spoločnosť Fireflies. Tej sa však venuje hlavne môj manžel. Založili sme facebookovú stránku BeFireflies a dokončujeme aj web. Ktokoľvek má záujem privyrobiť si, alebo sa tým živiť môže nás kontaktovať.

3. Ako to popri dvojičkách stíhaš?

Mám to šťastie, že s organizáciou a plánovaním času som veľká kamoška už od detstva. Takže skĺbiť deti, šitie a iné aktivity či oddych mi nerobí problém. Momentálne môj vyhradený čas na  šitie je počas spánku detí cca 1,5 hodinky  a večer asi hodinku. Keď všetko stíchne a ja sa môžem naplno ponoriť do môjho kreatívneho sveta. S grafickou úpravou a pripravovaním webu mi pomáha môj šikovný brat a samozrejme každodenná podpora ide od môjho muža (lav ju).

4. Ako a kedy vznikla značka Maem kids? A čo názov znamená?

Mala som mini sen šiť svojim deťom jedinečné oblečenie, tak ako šila moja mamina mne, či jej mamina jej. Moje skúsenosti so šitím pred dvomi rokmi sa rovnali nule. K štátniciam som dostala od môjho muža prvý šijací stroj, tak som začala sledovať Youtube a rôzne DIY tutoriály. Každý jeden výrobok ma posúval ďalej – pokus, omyl, poučenie. Pred narodením detí som brázdila internet a hľadala inšpirácie na detskú izbu. Našla som hniezdo pre bábätko, na slovensku žiaľ nedostupné podľa mojich predstáv. Ešte som si netrúfala ušiť hniezda sama, tak mi ich moja šikovná mamina ušila a poslala z Nemecka. Postupom času ma to chytilo tak, že som si nevedela predstaviť, že so šitím prestanem. Ten pocit radosti a spokojnosti z dokončenia je na nezaplatenie :). Názov Maem kids vznikol úplne prirodzene, spojením začiatočných písmen našich detí MAteo EMa kids.
V novembri 2016 som si založila živnosť a predala svoje úplne prvé hniezdo….

5. Aké plány máš so značkou do budúcnosti?

Záujem vzrástol, moja práca sa začala páčiť, z čoho mám ohromnú radosť. Úprimne sa teším a som vďačná za každé milé slovo od spokojných zákazníčok a ich malých lások. Ponuku sa snažím rozširovať, pretože tak ako mne, tak aj ostatným maminám sa páči, keď izbička krásne ladí. Snažím sa držať svojho smeru, praktickosť, jednoduchosť a kvalita zároveň. Chystám látky na nové kolekcie a pripravujem opäť nové výrobky, ktoré onedlho predstavím.  Jedným z mojich cieľov v krátkej budúcnosti je spustenie webovej stránky, keďže momentálne fungujem iba na Facebooku a Instagrame. Neskôr by som rada vytvorila priestor, svoju dielničku, svoj vlastný Maem kids svet, kde by som mohla tvoriť. A tiež by som rada prijala pomocnú ruku, ktorá by mi pomáhala pri realizácii predstáv mamičiek a tak trochu by mi vedela čítať myšlienky, to by bolo ideálne 🙂 !

6. Čo rada nosíš a ako sa zmenil tvoj šatník odkedy máš deti?

Môj šatník neprešiel veľkou zmenou. Aj napriek láske k štýlu 50.-tych rokov, som verná minimalistickým, pohodlným, kvalitným a ľahko kombinovateľným kúskom v šatníku. Spolu s červeným matným rúžom od Milani sa cítim aj napriek ležérnemu štýlu šik.

7. Aké kúsky sú podľa teba „must have“ každej ženy?

Čierna kožená dobre padnúca bunda či športovo-elegantný kabát, je určite must have každej ženy. K tomu by som volila huňatý šál, obľúbené skinny rifle po členky a môj momentálne najobľúbenejší kúsok, láska na prvý pohľad, na každej nohe iné, skvele kombinovateľné Tikoki tenisky od Koláčovej (moja verzia – mám pekné botky a som tá pravá – milujem ich 😀 ).

8. Kto alebo čo je pre teba najväčšou inšpiráciou a prečo?

Vo viacerých veciach ma inšpirujú najmä deti, ich prirodzenosť a bezprostrednosť. No najviac asi moja mamina, dokáže sa vynájsť v každej situácii a na jej kreatívne nápady sa ani zďaleka nechytám :).
Z detského sveta obľubujem, rada sa inšpirujem a sledujem rôzne skupiny na podporu detskej kreativity, montessori skupiny a slovenské či zahraničné diy tutoriály.

9. Máš nejaké vychytávky, ktoré by si odporučila všetkým našim čitateľkám?

Maminám po skúsenosti s našimi deťmi určite odporúčam kojenecký masážny olej na prírodnej báze od značky Nobilis Tilia (výroba v CZ). Veľmi nám pomohol v období, kedy začali rásť zúbky a od tej istej značky odporúčam aj olejček pod noštek pri nádche. Ak by ste chceli zažiť skvelý výlet, určite navštívte Minifarmu v dedinke Lubina, kúsok za Novým Mestom nad Váhom. My sa tam veľmi radi vraciame.

V neposlednom rade prajem všetkým maminám, aby si našli v tom každodennom zhone aspoň pár minút iba pre seba. Prajem tiež veľa trpezlivosti, porozumenia, odhodlanie a pevnú vôľu ísť za svojím cieľom, s úsmevom a pozitívnym myslením!

( Foto by @lukascuco)


Miške prajem veľa úspechov so značkou Maem kids, a taktiež veľa trpezlivosti a energie pre jej krásne dvojičky Matea a Emku.

Vaša Lucia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: