Kam s deťmi

Kam s deťmi v Liberci?

V auguste sme opäť navštívili našu milovanú Prahu, tentokrát hlavne kvôli longboardovým pretekom Red Bull Feel The Wheel, kde mal náš tatino závodiť. Nakoniec sa pokazilo počasie, preteky odložili a náš tatino sa ešte stále necítil fit po silnej angíne, takže sme sa zúčastnili iba tréningov a samotný závod sme nakoniec ani nevideli. V Prahe sme okrem našej typickej zastávky na Letnej a Stromovke navštívili aj super vodný svet Aquacentrum Šutka, o ktorom som napísala viac a doplnila tento tip do staršieho článku „Kam s deťmi v Prahe?“.

Ješted

Po Prahe bola ďalším cieľom našej cesty rozhľadňa Ješted. Nachádza sa iba pár km od piateho najväčšieho českého mesta Liberca. Okrem prekrásnych výhľadov a reštaurácie sa v nej nachádza aj hotel. Celá stavba má úžasný retro dizajn a za pozretie stojí každý kútik tejto vesmírnej lode. Pôvodne sme priamo na Ještede chceli aj prespať, ale všetky izby boli bohužiaľ beznádejne obsadené ?. Takže ak sa tam niekedy rozhodnete stráviť noc odporúčam bookovať izbu v dostatočnom predstihu. Cena za noc aj s raňajkami začína na 1 900 CZK a mení sa v závislosti od typu izby a termínu. Na bookingu ich nájdete tu: Hotel Ješted. My sme nakoniec našli krásny historický Hotel Praha Liberec v secesnom štýle v úplnom centre Liberca. ALE neustále mi vŕta v hlave aký neskutočný a nezabudnuteľný musí byť východ slnka na Ještede. Na rozhľadňu sa dá dostať autom (priamo pri rozhľadni je cena parkovného na celý deň 200 CZK), peši (nižšie sú viaceré záchytné parkoviská) ale aj najstaršou fungujúcou lanovkou v ČR, ku ktorej sa pohodlne dostanete električkou z Liberca. Pre milovníkov adrenalínu mám ešte jeden tip – hore pri rozhľadni je možnosť požičať si kolobežku a zviezť sa ňou dolu. Je to však celkom strmý kopec plný ľudí a na ten sme si zatiaľ s Lukym netrúfli. Už máme teda dva dôvody prečo sa tam raz vrátiť ?. Ochutnali sme aspoň miestne špeciality v reštaurácii s výhľadom, ktorá je tiež v úžasnom retro dizajne a aj napriek návalu, aký tam celú sezónu majú bola obsluha milá a jedlo nám priniesli bleskovo rýchlo. Ak sa Vám nechce čakať na miesto v reštaurácii, pri rozhľadni je aj bufet, kde si môžete kúpiť malý snack aj nápoje. Ďalšou atrakciou na Ještede je bronzová socha Dítěte z Marsu od Jaroslava Rónu. Lukymu sa Marťanko hneď zapáčil a chcel si s ním urobiť „peknú fotku“. Podarilo sa 🙂 ?

Liberec

Kam s deťmi v Liberci? My sme sa ubytovali v úplnom centre v historickom Hotel Praha Liberec, ktorý by síce potreboval jemnú rekonštrukciu, ale jeho historické priestory, výhľady a famózny historický výťah ako z filmu nás nenechal chladnými. Nachádza sa hneď vedľa architektonického klenotu mesta Liberec novorenesančnej Radnice, ktorá bola jedným slovom úchvatná. Pri raňajkách sme mali výhľad priamo na ňu. Interiér je prekrásny, zdobený farebnými vitrážami a čo nás prekvapilo funguje ako magistrát. Natáčali sa v nej filmy ako Obsluhoval som anglického kráľa, Milada či napríklad TV seriál Cirkus Humberto. Pri návšteve Liberca ju určite nevynechajte.

Objavili sme aj dve jedinečné kaviarničky s výbornou kávou, takže ak ste milovníkmi štýlového interiéru, dobrej kávy a famóznych zákuskov tieto dve miesta musíte jednoznačne navštíviť: Jedno Kafé a Kafé Kytka

Výborne sa dá najesť v reštaurácii Radniční sklípek Liberec, ktorá sa nachádza priamo v pivniciach Libereckej Radnice. Tradičná kuchyňa, pekný interiér a super pivečko. Nie je to síce zrovna Baby Friendly priestor, ale náš Luky je reštauračný typ a na ich tvarohových lievancoch s ovocím si veeeľmi pochutil.

HOP Aréna.

A na záver to najlepšie kam s deťmi v Liberci. Teda podľa hodnotenia nášho Lukyho ;-). Do trampolínového centra HOP Aréna sme prichádzali 4 dospelí a 1 dieťa a to nasledovne: Dobrý deň. Dobrý den. Prišli sme zničiť toto hyperaktívne dieťa. Ok v pořádku, to ste tu správně a kdo bude skákat? My jednohlasne: VŠETCI! 😉 🙂 . Boli sme asi jediná skupina dospelých, ktorí poctivo všetci skákali. Väčšina rodičov sa iba prizerala, prípadne s menšími deťmi skákali otcovia. Bola to skvelá zábava, a tak ako pri hopsaní v HOP Aréne, sme sa fakt dávno nenasmiali. Je tam nespočetné množstvo trampolín, cesta ninja bojovníka, trampolíny na maxiskoky, basketbal, lezecká stena, penové more a mnoho, mnoho ďalších atrakcií. Jedným slovom ZÁBAVA. Ako pre malých, tak aj pre veľkých. Ďalšia, dokonca ešte väčšia HOP Aréna sa nachádza v Prahe Čestlicích, takže ak budete v Prahe, môžete si ísť užiť túto atrakciu aj tam. Nie je to síce úplne najlacnejšia zábavka , ale všetci sme sa zhodli, že to za to jednoznačne stálo (1 hodina, 3 osoby, 3 protišmykové ponožky – 38 €) . Zaplatili sme si 1 hodinu a obsluhu sme zrejme natoľko ohúrili, že nám dali ďalšiu polhodinu grátis 🙂 . Odchádzali sme odtiaľ totálne zničení, samozrejme okrem nášho malého čertíka, ktorý pred nastúpením do auta vyhlásil, že musí ešte na parkovisku potrénovať triky na skateboarde. Táto skákacia zábava ma natoľko zaujala, že som zisťovala, kde na Slovensku sa dá niečo podobné absolvovať. Nech sa páči dávam všetky tipy aj sem a ak sa vyberiete dajte vedieť ako sa Vám páčilo:


PRVÝ POKUS O SALTO. A NIE NEDALA SOM HO ANI NA 10-TY 😉

V Liberci je toho ešte veľmi veľa čo sa dá s deťmi vidieť a zažiť. Niektoré tipy mi prišli aj do Vás v správach, tak sa o ne s Vami podelím: Zoo Liberec, iQLandia, Centrum Babylon, DinoPark, Botanická záhrada, Detský kútik Lidové sady, EKOPark, Technické múzeum alebo Rodný dom Ferdinanda Porscheho ale aj Chodníčky pre turistiku s deťmi. Mrzí ma, že sme toho nestihli viac. Ale máme o dôvod naviac opäť sa sem raz vrátiť 😉 . Takže dovidenia Liberec….

S týmto článkom som sa zapojila do súťaže tak mi pls držte palce a ja  Súťažím s Mall.sk

Lucia a Lukáško

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: