Kam s deťmi

Kúpalisko Zelená žaba Trenčianske Teplice

Kam s deťmi v lete

Polovicu leta máme ešte stále pred sebou, a preto Vám prinášam tip na skutočne jedinečné kúpalisko Zelená žaba, ktorá sa nachádza v kúpeľnom meste Trenčianske Teplice.

frog-1109795_1920

Ide o zrekonštruovanú stavbu z druhej polovice 30-tych rokov a je to skutočne architektonický skvost vtedajšej a dokonca aj tej dnešnej doby. Kúpalisko je vsadené do veľmi strmého svahu nad mestom a hlavný bazén je vytesaný priamo do skaly. Nevýhodou je, že parkovať musíte dole v meste na jednom z viacerých platených parkovísk (my vždy parkujeme na parkovisku hotela Most Slávy, ktoré je najbližšie a cena je 6 € na celý deň) a ku kúpalisku musíte dôjsť pešo. Na parkovisko, ktoré sa nachádza v úrovni kúpaliska je vjazd povolený iba invalidom a VIP návštevníkom. V celom areáli kúpaliska je wifi pripojenie.

Areál kúpaliska Zelená žaba
Areál kúpaliska Zelená žaba
Areál Kúpaliska Zelená žaba 2
Areál Kúpaliska Zelená žaba

Vstupné nie je z tých najnižších, avšak ponuka služieb je tu podľa mňa skutočne nadštandardná v porovnaní s bežnými kúpaliskami. Vstupné pre dospelú osobu je 6 € na tri hodiny alebo 9,50 € na celý deň. Deti do 5 rokov (vrátane) majú vstup zadarmo. Bližšie infomácie nájdete na webovej stránke www.kupelezelenazaba.sk.

V areáli sa nachádza veľký 33m bazén s rôznymi atrakciami (whirlpool, divoká rieka, húpací bazénik, vodné chrliče, masážne lavice, perličkové kúpele). V okolí bazéna sú lehátka, ktoré sú zdarma a slnečník si môžete požičať za 3 € na deň.

hlavný bazén
Hlavný bazén
hlavný bazén 2
Hlavný bazén
Hlavný bazén 4
Hlavný bazén
Hlavný bazén 3
Hlavný bazén

Detský bazénik sa nachádza na opačnej strane kúpaliska na mäkkučkej trávnatej ploche, kde je možné nájsť aj chládok v tieni stromov. Je akoby dvojposchodový a z časti prikrytý plachtami čo považujem za úžasný výmysel, nakoľko samy viete ako je ťažké dostať dieťa z vody a takto je možné aby sa hralo v príjemnom chládočku. V bazéniku je chŕlič vody, dve vodné šmyklávky, množstvo hračiek a požičať sa dajú zdarma aj detské rukávniky. Voda v bazéne má vždy minimálne 30 stupňov. V okolí bazénika je zopár Tuli vakov na leňošenie a ešte jedna whrilpool.

No a aby som nezabudla vždy sa pri bazéniku promenáduje a stráži naše poklady pohľadný Mič Bjúkenen.

Detský bazén
Detský bazén
Pohľad zhora na detský bazén
Pohľad zhora na detský bazén
Pohľad z hlavnej budovy 2
Pohľad z hlavnej budovy
Pohľad z hlavnej budovy 1
Pohľad z hlavnej budovy

Pod úrovňou detského bazéna v tieni stromov sa nachádza pekné drevené detské ihrisko s trampolínou, ktorá je taktiež v cene vstupného. Súčasťou areálu je aj vonkajšia kolkáreň, tenisový kurt a saunový svet, ktorý je otvorený celoročne. Tieto atrakcie sa však platia samostatne.

V hlavnej budove kúpaliska sa nachádza bufet, reštaurácia, okienko s výbornou točenou zmrzlinou, uzamykateľné šatne, kde si môžete za poplatok 5 € odložiť veci, prezliekárne, veľa toaliet (je ich tam skutočne mnoho a nikdy sa mi nestalo, že by som na toaletu musela čakať v rade) a tiež výťah s ktorým sa bez problémov dostanete s kočíkom na ktorékoľvek poschodie. Jedinou chybičkou krásy je, že v ňom nie je legenda aby ste sa ako nováčik rýchlo zorientovali, čo sa nachádza na ktorom poschodí.

Hlavná budova
Hlavná budova
Britax na výlete
Pohľad na hlavnú budovu a bazén

Ceny jedla a nápojov sú podľa môjho skromného úsudku primerané, nie sú nejak predražené. Čistotu celého areálu hodnotím na výbornú aj keď nájdu sa ľudia, ktorý Vám tento úsudok svojím konaním dokážu pokaziť ale to už je zase iná kapitola…

Náš Kukýsek vodu miluje od narodenia (ani piť nechce nič iné okrem čistej vodičky), a preto sa snažíme s ním chodiť kúpať najviac ako sa len dá. Kúpalísk a aquaparkov sme navštívili hneď niekoľko a tak za nás môžem povedať, že Zelená žaba je skutočne výnimočná svojou polohou ako aj baby-friendly prístupom.

Určite odporúčame všetkými desiatimi!!!!!

Luky a Lucia.

mamavie-ikonka

Luky 4Luky 3Luky 1Moji muži 2Moji muži 1Spánok v Britaxe

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: