Rodina

Lukáškove meniny

Mickey Mouse party.

mickey mouse party

Tí ktorí nás sledujete asi viete, že sme oslavu menín museli o týždeň odložiť kvôli Lukáškovej chorobe (ktorá bola na môj vkus veľmi zvláštna – tri dni horúčka a viac nič). Dlho som uvažovala v akom štýle oslavu urobiť a mala som vymyslené rôzne trendové témy, ktoré by sa ale úprimne páčili viac mne a drobcovi by nič nehovorili. Nakoniec som všetky tieto návrhy odložila bokom a urobila mu pravú detskú oslavu v Mickey Clubhouse štýle. Táto rozprávka je pre neho už dlho tou naj a nám nezostáva nič iné iba sa tešiť spolu s ním.

Prípravy som začala už v piatok pečením, podľa nadpisu v recepte, že vraj jednoduchého slaného pečiva. Bola u nás moja svokra a poviem Vám veľmi sme sa pritom pobavili. Kúpila som si vykrajovátka s rôznymi detskými motívmi, ktoré by však vo finálnej podobe nikto nespoznal :-). Ale samozrejme sme to hodili na to nepodarené zlé cesto!? V pečení som úplný začiatočník/amatér a vždy sa pri pohľade na výsledok utešujem, že aj snaha sa cení 😉 .

mickey mouse party

Večer som sa pustila do ďalšej, tentokrát už bakalárskej práce a piekla som zdravú verziu Brownie cheesecake, ktorý samozrejme bude môcť papať aj samotný oslávenec. Ten sa mi asi podaril, keďže takmer všetci si pýtali dupľu. Recept nájdete TU. Na pečení nemám rada, že mi vždy prevráti celú kuchyňu hore nohami – všade je múka a kopce špinavých riadov, všetko lepkavé od medu, celá linka zafarbená od lesného ovocia no čo si budeme nahovárať pekárka zo mňa isto nebude.

zdravý koláč  zdravý koláč

Prišiel deň D a u nás panovala na počudovanie celkom pohodová atmosféra. Väčšinou totiž nič nestíham a behám hore dole po byte ako splašený kôň, ale dnešok bol výnimkou. Doobeda som pripravila taký jesenný a vážne výborný Gyros šalát. Recept nájdete TU. A počas Lukáškového spánku sme nachystali ešte studené misy a bruschetty podľa tajného receptu nášho tatinka (ktoré okamžite zmizli a nemám z nich ani len jedinú foto 🙁 ). A samozrejme pre oslávenca najdôležitejšiu výzdobu plnú balónov, Mickey Mousov a darčekyyyyy.

Bol to skutočne úžasný aj keď pre mňa náročný deň a teším sa, že si ho všetci hostia a hlavne náš oslávenec naplno užili. Party bola o to veselšia, že už sa aj Lukáško tešil a chápal, že tento deň je niečím výnimočný a že všetci sú tu kvôli nemu. Pribudlo nám veľa nových nádherných a kreatívnych hračiek, s ktorými budeme zabíjať nudu počas dlhých a upršaných jesenných dní. Mojej rodinke posielam jedno veľké virtuálne ĎAKUJEM!

Podeľte sa s nami aj Vy o veselú fotografiu z oslavy Vašich detičiek. Budeme sa tešiť ;-).

Majte pekný deň.

Vaša Lucia a oslávenec Lukáško.

mamavie-ikonka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: