Recenzie

MINIrecenzia – Funkčné oblečenie a doplnky pre deti

Little Angel – funkčné oblečenie a doplnky pre deti z vesmírneho materiálu OUTLAST.

Pani zima sa nám tento rok ukazuje vo svojej pravej podobe. Aj keď nám tu dole chýba sneh, teploty klesajú aj počas dňa hlboko pod nulu. Deti sú na zmeny teplôt háklivé. Bábätkám čo iba ležkajú môže ľahko zostať zima a tie čo už behajú sa rýchlo spotia a potom často prechladnú. Preto Vám dnes predstavím v rámci MINIrecenzie funkčné (termoregulačné) oblečenie a doplnky pre deti od firmy Little Angel. Sú vyrábané v Českej republike vo výrobnom družstve pre invalidov Dita (65% zamestnancov je zdravotne postihnutých) a obsahujú materiál Outlast, ktorý pôvodne vznikol pre kozmonautov.

Pre mňa ako mamičku je dôležitá jeho úžasná regulačná vlastnosť, pretože reaguje na zmeny teploty vnútorného aj vonkajšieho prostredia a medzi pokožkou dieťatka a vrstvou Outlast sa tak vytvára príjemná mikroklíma. Vďaka svojej schopnosti opakovane akumulovať teplo a následne ho opäť uvoľňovať udržuje po celú dobu telo v stabilnej teplote. Čo po lopate znamená, že drobcovi nie je ani zima a ani teplo! Proste vždy tak akurát 😉 ! Materiál Outlast ako jeden z mála tiež priamo redukuje vznik potu. Nechcem Vás tu zahlcovať nejakými nudnými faktami, ale čo môžem s istotou po viacnásobnej osobnej skúsenosti povedať je, že to nejakým zázrakom naozaj funguje! Ak sa chcete o tomto úžasnom materiáli dozvedieť viac, môžete si prečítať článok TU alebo napríklad TU.

Výrobky Little Angel používam od Lukáškového narodenia. Poradila mi ich kamoška na základe svojej pozitívnej skúsenosti. Hneď prvou voľbou bola klasická šnurovacia zavinovačka. Luky v nej prvé mesiace svojho života pravidelne spinkal a nikdy sa nezobudil spotený.

  

Keďže bol zimné bábätko vybrala som si od Little Angel aj zimný fusak do kočíka, ktorý je rastúci a používame ho dodnes a Luky sa v pohode do neho zmestí. Spinká sa mu v ňom skutočne výborne ako môžete vidieť na foto. Ani mu dokonca nevadí, že sánky má tak do pol tela 🙂 🙂 🙂 . Krásne udržuje teplúčko, nešmýka sa, lebo má zospodu protišmykovú vrstvu a dá sa tiež šnúrkou upevniť o kočík. Môžete ho použiť v kočíku, autosedačke alebo aj na sánkach.

       

Mali sme od nich aj niekoľko prechodných čiapok, ktoré vyrábajú v mnohých farebných prevedeniach, takže sa dajú jednoducho skombinovať a aj bez šnúrok super držali na hlavičke. Keď počas prechádzky vykuklo slniečko a oteplilo sa alebo som s kočíkom zbehla do obchodu, kde bolo podstatne teplejšie Luky nikdy nemal spotenú hlavičku.

  

No a teraz už druhú zimu nosíme termoprádlo Little Angel a to spodné nohavice/legíny (ale ponúkajú aj klasické pančuchy) a body. Nie je potom potrebné drobca tak veľmi naobliekať a krásne drží teplíčko 😉 . Materiál je mäkkučký, na dotyk veľmi príjemný a tiež elastický – pekne sa natiahne a prispôsobí telíčku dieťatka. Napríklad tie šedé spodné nohavice nosíme už druhú zimu a stále sú Lukáškovi dobré.

                                                                                                               

Za plus považujem aj dizajn, ktorý je jednoduchý a minimalistický, veci sú dostupné v rôznych farbách, takže sú aj ľahko kombinovateľné a tiež oceňujem skutočne obrovský výber produktov. Prezrieť celú ponuku si môžete TU.

Ak by ste si vecičky chceli ako sa povie ohmatať, predávajú ich napríklad v sieti predeti.sk, ktorá má na Slovensku viacero predajní.

Možno pre niekoho mínusom bude o niečo vyššia cena, ale ja si v tomto prípade rada siahnem hlbšie do vrecka a do funkčných vecí pre Lukyho jednoducho investujem. Materiál je dostatočne elastický a tak vecičky určite vynosíte minimálne dve sezóny.

Na záver by som chcela dodať, že článok nie je sponzorovaný, a teda vznikol iba na základe mojej pozitívnej skúsenosti s touto značkou a v snahe predstaviť Vám niečo nové a praktické pre Vaše detičky.

ZDROJ katalógových foto www.littleangel.cz.

Vaša Lucia a tiež spokojný užívateľ Lukáško 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: