Fashion

Slovenská a česká Kids Fashion

KIDS SLOW FASHION.

Máte radi trendové a chic oblečenie pre Vašich drobčekov? Ulietate si na tom, aby vyzerali štýlovo a zároveň aby bolo oblečenie z kvalitných materiálov? Tak čítajte ďalej a možno v tomto článku objavíte aj niečo nové a zaujímavé.

Ja oblečenie pre Lukyho nakupujem väčšinou cez internet a od rôznych značiek, ktoré som si už za ten čas, čo ho kŕmim a šatím obľúbila 😉 . Samozrejme nevyhýbam sa ani reťazcom tzv.fast fashion a mojim obľúbeným je H&M, Zara alebo Lindex. V poslednej dobe sa však snažím podporovať slovenské a české značky tzv. slow fashion. Ich produkty sú originálne, kvalitné a jednoducho trendy. A ako som už viackrát písala milujem tie drobnosti, ktoré ich robia jedinečnými. Ako je napríklad vlastný baliaci papier, kartičky s osobným poďakovaním, nálepky či iné malé a veľmi milé darčeky. Zároveň za týmito značkami stoja väčšinou mamičky ako ja alebo Vy a obdivujem ich za odvahu podnikať na našom malom a beztak presýtenom trhu a všetkým im moc moc držím palce. Chcem Vám predstaviť moju TOP 10, určite mnohé z nich poznáte, ale snáď tu nájdete aj niečo nové „neokukané“. Áno pravdou je, že cena ich produktov je väčšinou o trochu vyššia ako v bežných reťazcoch, avšak ja si myslím, že v tomto prípade sa oplatí investovať.

Chcem len dodať, že článoček nie je sponzorovaný a teda ide iba o môj osobný výber a inšpiráciu pre Vás. Budem rada ak mi napíšete, ktorá značka je pre Vás novinkou a oslovila Vás.

Taaaak poďme nato….

1.  JUUJ

Myslím si, že túto značku už v našich končinách nie je potrebné predstavovať. Avšak v mojej TOP 10 som ich jednoducho nemohla vynechať. Známou sa stala hlavne vďaka svojim jednofarebným šmolko čiapkam a nápaditému názvu. Značka vznikla v roku 2014 v malej rodinnej firmičke a jej tvorcovia majú radi minimalizmus a mestský look. My zbožňujeme ich čiapky, nákrčníky a tiež pudlové tepláčiky. Momentálnou novinkou  je čiapka Malí Hrdinovia, ktorú si môžete farebne nakombinovať podľa svojej chuti.

       

2. Little People by special dress

Slovenská značka pochádzajúca z Trenčína, ktorej pôvodnou myšlienkou bola požičovňa slávnostných šiat pre deti a dnes u nich už dokážete svoje dieťa obliecť kompletne od hlavy až po päty. Ich originálny dizajn si obľúbili mnohé mamičky a ak radi ladíte so svojou ratolesťou Little People ponúka produkty aj pre maminky a tatinkov. Mne sa táto značka vryla do pamäte hlavne vďaka ich zaujímavým látkam, nádherným teplučkým maximikinám, čiapkam rôznych strihov a veľmi milé sú tiež gačky na 2 tračky 😉 .

 

3. Haloo

Ďalšia rodinná firmička spod veže Matúša Čáka Trenčianskeho, ktorú jednoznačne vystihuje čelenka v tvare korunky. Majú však mnoho iných krásnych produktov, ktoré si môžete pozrieť TU. Vychytávkou sú tepláky s vysokým patentom, ktoré nepodfukuje a výborne sa na ne obliekajú gumáky a čižmičky.

     

 

4. LoowFAT KIDS

Vznikla v roku 2011 ako prvá Česko-slovenská streetwear značka. V roku 2015 bola doplnená a o LoowFAT KIDS brand určený pre deti od 1 do 6 rokov. Táto značka je minimalistická, streetová, proste iná a zároveň si zachováva detskú hravosť. Ich symbolom je panda, ktorá sa nachádza v rôznych dizajnoch na všetkých ich kúskoch.  Myslím, že úžasné sú všetky ich produkty a vždy je to veľká dilema čo pre drobca vybrať (keby som mohla beriem úplne všetko 🙂 ).

       

5. Ice ice baby

Česká značka, ktorá je pre mňa jedným z novších objavov, na trhu však už pôsobí tri roky. Vznikla z túžby dvoch mamičiek tvoriť vlastné veci, ktoré budú jednoduché, vtipné, pohodlné a kombinovateľné. A presne také ich kolekcie aj sú. Okrem oblečenia ponúkajú aj doplnky pre bábätká (mantinely, deky, zavinovačky), podušky či tapety do detských izbičiek a pri tvorbe nezabúdajú ani na štýlové mamičky. Pozrite si ich najnovšiu kolekciu Hey Sugar, ktorá je jednoducho úžasná! Pre mňa je táto značka láska na prvý pohľad…

6. Shark in the park

Táto značka so skvelým názvom je úplnou novinkou na českom trhu. Založila ju mama Barbora Zajíčková, ktorá o svojej značke hovorí, že je tak trochu hravá, trochu dravá ako každé jedno dieťa. Jedná sa o ležérne a pohodlné oblečenie s nádychom škandinávskej jednoduchosti a je pre deti od narodenia do 11 rokov. Je navrhnutá aj spracovaná v Českej republike. Mne sa veľmi páči, pretože je nápaditá a držím jej palce.

7. Bess.sk

Malá slovenská rodinná odevná firma, ktorá začínala šitím oblečenia s vlastnou potlačou pre ich dnes už 9 ročného syna. Na trhu je teda už deviaty rok a za ten čas prešla dlhú cestu. Do povedomia sa dostali produktmi, na ktoré si môžete dať vyhotoviť vlastný text či obrázok, dnes poskytuje kvalitné, trendy a originálne oblečenie pre deti  a dospelých. Ich kolekcia jeseň/zima 2016 je naozaj čarovná a už sa veľmi teším s čím novým prídu na jar 2017.

 

8. Mile

Slovenská značka, ktorá miluje detskosť, hravosť a všetky tie motívy, ktoré v nás evokujú prázdniny u babky, pobehovanie po záhrade a dobrodružstvo. Nájdete u nich všetko priznané, farebné s nostalgickým retro nádychom. Dávajú si záležať aj na balení v recyklovanom papieri, aby každý kto si milú vecičku kúpi neurobil iba nákup, ale rituál s nadhodnotou. Tak to o sebe tvrdia tvorkyne tejto milej značky Miriam a Lenka. Myslím, že už kultové sú ich pančuchy s trakmi a skutočne úžasná bola Vesmírna kolekcia ako aj posledná kolekcia Milá zima.

9. KaiKai

Kaikai sú dve matky štyroch detí. Dizajn produktov je slovenský, vyrobené v Európe. Ponúkajú vždy zopár kúskov,  a ich štýl je zaujímavý, prírodný a retro.

       

10. Mini Skinny

A moju TOP 10 uzatváram značkou Mini Skinny, ktorá bola založená spojením síl dvoch mamičiek, ktoré chceli pre svoje extrémne aktívne (rozumejte besné 🙂 ) deti vhodné oblečenie na vyvádzanie, ktoré by ale splnilo ich náročné požiadavky.Vytvorili kolekciu, ktorá je štýlová, ale zároveň pohodlná, vyrobená z kvalitnej 100% bavlny, a tiež svojimi vzormi rozveselí každého malkáča.Všetky produkty sú vyrobené ručne.

       

Všetky značky určite už chystajú jarné kolekcie a tak nezabudnite sledovať tie, ktoré Vás oslovili. Určite prídu na trh s niečím novým a neodolateľným 😉 .

Vaša Lucia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: