Top tipy

Tipy na darčeky pre 2 ročné deti

Lukáškove vianočné darčeky.

V tomto článku nájdete moje tipy na vianočné darčeky pre detičky. Sú to všetko darčeky, ktoré som vybrala pod stromček nášmu takmer dvojročnému Lukáškovi.

Prvým vianočno-nevianočným darčekom je jeho detská izbička,  ktorá ešte nie je na sto pro dokončená. Stále nakupujem doplnky a dolaďujem detaily. Zatiaľ si na nový priestor zvyká a ešte stále chúďa nevie, kde má všetky hračky. Chystám pre Vás aj článok ako nakoniec vyzerá Lukáškove kráľovstvo. Ale pravdepodobne sa mi ho podarí napísať a nafotiť až po sviatkoch.

Druhým darčekom je detská autosedačka Britax Römer King II vo farbe Cosmos Black. V značke som mala viac-menej jasno od začiatku. Mám od Britaxu aj športový kočík a som s ním veľmi spokojná (recenziu si môžete prečítať TU). Chcela som síce pôvodne už tú väčšiu váhovú kategóriu od 9-36kg, lebo Luky má už 12kg, ale ukecali ma hlavne kvôli bezpečnosti na túto (9-18kg) a nakoniec som veľmi rada, že som si nechala poradiť. Sedačka je skvelá, vedie na prvých priečkach v testoch bezpečnosti ADAC, je polohovateľná (takže sa v nej Luky krásne vyspinká), jednoducho sa upevňuje do auta. Jediný mínus asi je, že je trošku ťažká, ale neprekladám ju denne, takže toto je pre mňa zanedbateľné.

Poďme na zábavnejšie darčeky a tými bezpochyby sú hračky. Snažím sa vždy vyberať hračky edukatívne, na rozvoj pamäte, myslenia či motoriky. Milujem drevené hračky, sú jednoducho krásne, nadčasové a väčšina z nich nezničiteľné 😉 . Aj keď deti dokážu často prekvapiť a zničia aj to čo nám dospelým pripadá nemožné….Drevené hračky som nakúpila v Lidli, pretože majú skvelé ceny a sú fakt kvalitné a dizajnovo veľmi pekné. Vybrala som autodráhu drevenú pokladňu, ovocie na krájanie a korytnačku na ťahanie . Keďže ponuka Lidlu je vždy iba dočasná dohľadala som pre Vás podobné hračky na rôznych eshopoch.

 

Náš tatinko zbožňuje hudbu a tak chce lásku k nej rozvíjať aj v našom drobcovi. Vybral preto pre neho sadu detských bicích. Podobnú ako si nájde pod stromčekom náš Lukáško nájdete TU. Som zvedavá ako bude reagovať na tento darček. Myslím si, že sa bude tešiť o moc viac ako naši susedia 🙁 . Snáď nám to odpustia…

Lukáško je milovník superhrdinov. Hlavne Batmana a tak sme mu jedného (teda vlastne do jeho zbierky už tretieho) vybrali aj pod stromček, tento má však aj vlastný Batmobil. Pretože doteraz Luky Batmanov vozil výhradne na odťahovke 🙂 . Toho nášho nájdete TU a cez slovenský eshop nájdete veľmi peknú figúrku (ale bez Batmobilu) TU.

Na túto hračku som inšpiráciu našla na slovenskom kidsblogu Adam Fashion Blog. Volá sa Water WOW a je to také špeciálne pero a zošit (vybrať si môžete rôzne motívy, ja som zvolila vzhľadom k Lukyho veku najjednoduchší a to Farby a tvary). Pero naplníte vodou a môžete naplno maľovať. Najlepšie je, že s tým drobec nikoho a nič neušpiní. A keď obrázok uschne farba zmizne, a tak môže maľovať odznova.

Pod našim stromčekom nesmú chýbať knihy a na základe dobrých recenzií som nakoniec vybrala tieto dve (Uff ale bolo to fakt ťažké vybrať len dve. Už mám minimálne ďalšie tri uložené vo wishliste k Lukyho druhým narodeninám, ktoré má vo februári).

Malý prieskumník – V pohybe : Pozrite sa zblízka na svet dopravných prostriedkov a zoznámte sa s úžasnými spôsobmi, akými môžete cestovať! Otvorte viac ako 50 okienok a pozrite si dopravné prostriedky zvonku aj zvnútra, pozrite sa, kto sa sťahuje a čo si vezie so sebou, naštartujte svoje vozidlo – je toho predsa veľa na objavovanie!  Je od nášho obľúbeného vydavateľstva Svojtka&Co. a v sérii Malý prieskumník ešte vyšli tituly Svet zvierat, Vesmír a Moje úžasné telo a páčia sa mi vážne všetky. Ak si ich Luky obľúbi určite postupne doplníme ďalšie.

Lev a jeho kamarádi : priestorové leporelo predstaví v každom titule formou krátkych vtipných básničiek deťom štyri zvieratká. A vďaka priestorovým ilustráciám Vám zviera ožije priamo pred očami. Okrem Leva vyšli ešte Želva, Tigr a Pes a aj keď sú v češtine musela som jednu objednať (Psa a Tigra som na martinus.sk videla aj v slovenskom jazyku). Luky momentálne zo zvieratiek obľubuje levy a tak si myslím, že z nej bude nadšený.

Čo sa týka oblečenia veľa som toho na Vianoce nenakupovala, pretože väčšinou kupujem priebežne a keď je potreba. Ale radosť som nám obom urobila aspoň s touto štýlovou čiapkou z dielne česko-slovenskej značky LOOWFAT a veľmi milučkými rukavičkami od slovenskej značky bess.sk.Veľmi dlho som vyberala cestovnú fľašu na vodu či čajíček, pretože už sme ich vyskúšali fakt dosť a na každej som našla nejakú chybu. Tentokrát som vybrala fľašu od Suavinex, ktorá má aj nádherný dizajn. Môžem potom napísať MINIrecenziu ak budete chcieť.

             

A posledná vec, ktorú ešte zvažujem a zároveň ťažká otázka na Vás či kúpiť alebo nekúpiť drevené sánky? Jedny máme u mojich rodičov na vidieku, kam za snehom chodievame, pretože je tam taký malý lyžiarsky svah. Ale či ich využijeme aj doma v Trenčíne to fakt neviem… Za posledné roky tu veru snehu toľko, že by sa dalo chodiť so sánkami nebolo. A tak stále váham či to nebude len ďalšia zbytočnosť do našej už beztak na prasknutie zapratanej puntíkovej pivnice… Zvažujem takúto klasiku – drevené sane SULOV . Čo myslíte zídu sa nám????

Lucia

 

 

1 thought on “Tipy na darčeky pre 2 ročné deti

  1. náš tip podľa 2 ročného syna – stavebnica tehličky pre detičky – také obrovské kartónové kusy a z nich stavia už bunkre a rakety ? spočiatku to boli veže a také hrady ale teraz je to už také rozumnejšie a baví ho to každý deň aspoň na hodinku

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: