Recenzie / Top tipy / Životný štýl

Tipy na vianočné darčeky pre deti

Ahojte. Dnes mám pre Vás zopár tipov na originálne vianočné darčeky pre deti. Niektoré z nich si nájde pod stromčekom aj náš Lukáško, zopár z nich už doma máme a osvedčili sa nám a ostatné sa mi veľmi páčia a mám ich uložené na wishliste ako darčeky na Lukyho narodeniny, ktoré bude mať vo februári.  Budem veľmi rada ak Vám tento článok trošku pomôže s neľahkým výberom <3 . Tak poďme na to…

PS: po kliknutí na ktorýkoľvek obrázok alebo žltý text Vás to presmeruje priamo na stránku, kde sa konkrétna vec dá kúpiť 😉 .

Tip č. 1: Pexeso Nálady od Plan Toys

Overená hračka (už takmer 2 mesiace sa s ňou hráme každý deň) a jedna z prvých spoločenských hier vhodná pre detičky od 2 rokov. Lukyho momentálne veľmi zaujímajú nálady a emócie. Najskôr som jeho záujem podporila tým, že sme si spoločne na papier kreslili tváre s rôznymi náladami. Tie základné už ovláda výborne a dokáže ich dokonca aj sám nakresliť. Pri výbere darčeka k jeho meninám som dlho hľadala vhodnú hračku, vďaka ktorej by sme mohli ľudské emócie spoznať ešte lepšie. Až som jedného dňa našla toto úžasné Pexeso – Nálady od ekologickej značky Plan Toys. Táto hračka prináša mnoho možností ako sa s ňou môžete zabaviť. Obsahuje 24 žetónov s 12 emóciami, ktoré sú vyrobené z kaučukovníka a farebné papierové koleso s názvami emócií. Viac sa dočítate v našej recenzii pre Feedo.sk.

feedo feedo plan toys

Tip č. 2: Drevená guličková dráha HABA

Prekrásna guličková dráha z prírodného dreva od nemeckej značky HABA. Ako viete mám radšej drevo ako plast, a tak ma táto drevená dráha oslovila o niečo viac ako plastové Hubelino dráhy, aj keď tie sú zase kompatibilné s Legom 😉 . Lukáško má tento typ hračiek veľmi rád, takže jedna sa pravdepodobne objaví aj pod naším vianočným stromčekom. Rozvíjajú priestorové vnímanie, motoriku, predstavivosť, logiku a verte mi, že pri ich stavaní sa zabaví celá rodina. Dve dráhy za super cenu (-40%) nájdete na outlete Kiido TU a TU a ešte viac variánt týchto krásnych drevených dráh nájdete TU alebo aj TU.

     HABA     HABA     drevená dráha

 

Tip č. 3: Rádio do detskej izbičky

Asi všetky deti milujú hudbu a pri počutí veselých tónov začnú okamžite poskakovať a vrtieť zadočkom. Všimla som si, že náš Lukáško si ako kulisu popri hraní púšťa hudbu z hrajúceho klavírika. V aute tiež veľmi rád počúva rôzne slovenské alebo anglické detské pesničky a pri dlhších cestách aj audio rozprávky. A tak som sa rozhodla kúpiť mu do izby maličké, ľahko ovládateľné rádio. Ideálne by malo prehrať CD a USB a plusom by bolo aj Bluetooth pripojenie, vďaka ktorému drobcovi môžete pustiť čokoľvek z Vášho smartfónu. K tomu mám vybraté hudobné CD Deti Ježiškovi:Vianočné pesničky, Bambuľkine dobrodružstvá a páčia sa mi ešte tieto Uspávanky. Myslím si, že pekný a praktický darček je na svete. Ešte vyberám konkrétny typ rádia, ale v podstate chcem niečo TAKÉTO.

hej.skhej.skdarceky pre deti

Tip č. 4: IKAMIGO

Táto nová slovenská stavebnica bola pre mňa láska na prvý pohľad. Je úplne jednoduchá a ponúka deťom mnoho možností na tvorenie. Objavila som ju minulý týždeň na akcii Kid.Detský shop up a pozdravujem týmto veľmi milú a charizmatickú pani Natáliu, ktorá za týmto úžasným projektom stojí. IKAMIGO pozostáva z papierových krabičiek rôznych veľkostí (ktoré musí dieťa najskôr zložiť) a zo samolepiacich suchých zipsov (pomocou ktorých krabičky k sebe prilepí). Hotové dielo si  dieťa môže pomaľovať vodovými farbami, farbičkami, fixkami alebo aj nechať čisté biele. V stavebnici nie je žiadny návod, aby neobmedzoval deti pri tvorbe a v rozvoji ich fantázie. Kúpiť ju môžete TU, alebo TU.

  ikamigo ikamigo vianocne darceky pre deti

Tip č. 5: Magnetická stavebnica TEGU

TEGU je jedinečná drevená stavebnica vyrobená z ekologických materiálov a netoxických farieb. Vo vnútri každého kúsku je ukrytý magnet, s pomocou ktorého môžete postaviť čokoľvek vás napadne. Je to skvelý pomocník na dlhé cesty, do reštaurácie, do čakárne alebo kamkoľvek, kde potrebujete zabaviť svojho drobca. My máme zatiaľ na skúšku túto 6-dielnu sadu a myslím, že budeme postupne dokupovať ďalšie. Luky sa vždy dobre baví, keď sa magnety k sebe priťahujú (ako on hovorí ľúbia sa 😉 ). TEGU stavebnice kúpite (momentálne za super ceny) na rodinnom eshope Miniland. Tento obchodík odporúčam popozerať, majú veľmi veľa prekrásnych drevených hračiek.

minilandmagneticka stavebnicaminiland

Tip č. 6: Puzzle od Djeco

Puzzle od francúzskej značky Djeco ma ihneď zaujalo svojím dizajnom. A navyše je aj zabalené v praktickej krabičke, ktorá okrášli každú izbičku. My máme doma Puzzle Malý vlk a je fakt nádherné. Obsahuje 16 alebo 24 veľkých dielikov, dobre padnúcich do detských ručičiek. Staviame ho zatiaľ na viac krát, ale som rada, že je to pre Lukáška výzva. Pretože 9 dielne puzzle čo máme doma už dlhšiu dobu dokáže zložiť asi za 20 sekúnd. Nájdete ich na eshope Miniland.

minilandminilandminiland

Tip č. 7: Lepiaca páska pre deti – cesta

Tento tip je asi skôr pre chlapcov. Ale na druhú stranu prečo by sa aj dievčatká nemohli hrať s autíčkami?! Je to 33 m dlhá a 5 cm široká lepiaca páska, ktorá sa dá nalepiť na väčšinu povrchov, je ľahko odstrániteľná a nezanecháva žiadne stopy po lepidle. Ozdobiť ňou môžete podlahu, nábytok alebo aj stenu v detskej izbičke. Je v darčekovom balení a obsahuje aj jedno farebné autíčko. Kúpite ju v dizajnovom eshope CHOOZE. BTW v tomto eshope nájdete aj mnoho netradičných kníh pre deti, ja som u nich na Kid. Detský shop up už niečo nakúpila 😉 .

chooze design shopchoozechooze

Knižné tipy od nás budú (dúfam) už čoskoro v samostatnom článku. Páčil sa Vám tento môj výber? Našli ste tu niečo nové, čo Vás oslovilo? Napíšte mi budem sa tešiť.

Lucia a Lukáško

4 thoughts on “Tipy na vianočné darčeky pre deti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: