Recenzie

Trénujeme jemnú motoriku s Melissa & Doug

Diagnóza hypertonus.

Keď mal Lukáško 6 mesiacov a s vývojom trošku zaostával, poslala nás naša detská lekárka na neurológiu. Diagnóza hypertonus – čo znamená zvýšené svalové napätie, a s tým spojená horšia hrubá aj jemná motorika. Pri kontrole v 8 mesiacoch nám lekár povedal, že z neho nikdy nebude športovec! To ako vážne??? Môže toto s istotou predpovedať tak malinkému bábätku? A hlavne použiť slovo NIKDY?! Nevedela som či sa mám smiať alebo plakať. Rozhodla som sa, že z toho nebudeme robiť vedu, veď je maličký a všetky potrebné zručnosti zaiste časom nadobudne. Čo sa týka hrubej motoriky Lukáško všetko veľmi rýchlo dobehol, avšak s jemnou stále zaostáva za svojimi rovesníkmi. A tak sa mu snažím maximálne venovať a jemnú motoriku pomocou rôznych hier a hračiek rozvíjať. Veľmi blízka je mi Montessori pedagogika, kde väčšina pomôcok je náučného charakteru, rozvíjajú jemnú motoriku a logické myslenie. Mnoho z nich si môžete vyrobiť aj sami doma (my sme si vyrobili takúto montessori pomôcku). Pri poslednej kontrole v 2 rokoch nám ten istý lekár nakoniec povedal, že ma taký typ svalového tonusu, z ktorého vekom vyrastie a teda nezanechá na ňom žiadne trvalé následky (okrem možných plochých nôh alebo skoliózy). Tak si urobte úsudok sami…

Melissa & Doug. Dizajnové hračky pre deti každého veku.

hravaskolka.sk

Poznáte amerického výrobcu hračiek Melissa & Doug? Sú na trhu už viac ako 20 rokov a ponúkajú vyše 2 000 jedinečných a inovatívnych hračiek s originálnym dizajnom pre deti každého veku. Ich výrobky spĺňajú najprísnejšie normy a veľký dôraz kladú pri výrobe hlavne na náterové farby, ktoré neobsahujú žiadne škodlivé látky. Dnes Vám ukážeme jednu krásnu drevenú hračku, ktorú nám na rozvoj Lukyho motoriky poskytol eshop www.hravaskolka.sk. Pre tento eshop, ktorý je plný zaujímavých hračiek píšem už nejaký ten mesiac aj články na ich blog a ak by ste mali záujem nejaké si môžte prečítať TU.

Kreatívna doska – Medvedík základných zručností.

melissa & doug

Veselý usmiaty medvedík čaká len na to, kedy ho oblečieme. Na pevnej drevenej doske o rozmeroch 39 x 29 cm sa nachádza 6 samostatných dielikov, na ktorých si dieťa môže trénovať praktické zručnosti ako zapínanie zipsu, opasku, zaväzovanie šnúrky či gombíka. Lukáška ihneď zaujal zips, tie zapína a rozopína veľmi rád aj tam kde by zrovna nemusel 😉 .

kreativna doska Melissa & Doug

A ešte ho veľmi oslovila aj táto pracka, pretože presne takú má na svojej zbožňovanej trampolíne.

hravaskolka.sk

Gombík nás zase riadne potrápil a pri aktivitách čo mu nejdú nevydrží veľmi dlho. Avšak ako sa hovorí „pomaly ďalej zájdeš“ a u nás to platí niekoľko násobne. Nikdy ho do ničoho nenútim a aktivite sa venujeme dovtedy, kým ho zaujíma. Kreatívna doska je zároveň aj puzzle, pretože okrem zaväzovania a zapínania je potrebné medvedíka aj obliecť, a teda správne usporiadať jednotlivé dieliky na doske. U nás to bol oriešok hlavne s časťami na mackových ručičkách, ktoré je potrebné správne otočiť a na dosku sa ukladajú šikmo (u väčšiny podobných vkladačiek sa jednotlivé diely ukladajú rovno). Ale nakoniec sme to predsa len zvládli!

melissa & dougmedvedik zakladnych zrucnostiblack&whitekreativna doska

Medvedík základných zručností je kvalitne spracovaná hračka vhodná pre deti od 2 až do 5 rokov. Najvyšším levelom bude zaviazanie šnúrky a už teraz sa teším keď to jedného dňa Luky zvládne sám.

zapinanie


PLUSY Drevenej kreatívnej dosky Medvedík základných zručností

+ vyrobená je z dreva

+ kvalitne spracovaná

+ bezpečná vďaka najprísnejším normám, ktoré pri výrobe značka Melissa & Doug dodržiava

+ rozvíja jemnú motoriku, praktické zručnosti a tiež logické myslenie

+ veľkosť jednotlivých dielikov, ktoré dobre padnú do malých detských ručičiek

+ pekný dizajn


MÍNUSY Drevenej kreatívnej dosky Medvedík základných zručností

– jediný a to bezvýznamný mínus dávam hračke za to, že je skutočne obrovská a zaberie veľa miesta


Od Melissa & Doug máme ešte drevenú dosku s rôznymi zámkami a dverami, ktoré Lukáško veľmi rád odomyká a teší keď pod nimi nájde schovanú loptu, jabĺčko alebo zajačika. Veľmi podobnú môžete kúpiť TU.

Akú značku hračiek máte radi Vy? Čím je pre Vás zaujímavá alebo špeciálna? Budeme sa tešiť na super tipy.

Krásny deň prajeme.

Lukáško a Lucia

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: