Top tipy

Čo je doma to sa počíta. Hračky a doplnky pre detský svet.

Slovenskí a českí výrobcovia hračiek a doplnkov pre našich najmenších.

Nedávno som Vám v tomto článku ukázala mojich TOP 10 slovenských a českých značiek, ktoré ponúkajú nádherné a kvalitné oblečenie pre deti. Už vtedy som mala v hlave ideu na jeho pokračovanie. A preto Vám dnes predstavím niekoľko ďalších šikovných slovenských a českých ručičiek ;-), ktoré vyrábajú štýlové hračky a rôzne originálne doplnky pre detský svet. Verím, že sa Vám môj výber bude páčiť a možno si tu aj nájdete niečo pekné napríklad na blížiace sa meninky či narodeniny Vašich drobcov, štýlový doplnok do detskej izbičky alebo originálny darček pre niekoho blízkeho.

Opäť musím podotknúť, že článok nie je sponzorovaný a ide len o môj vlastný výber toho, čo sa mi momentálne najviac páči a oslovilo ma.

1. Wooli

Na úvod musím povedať klobúk dole dámy. Tieto originálne drevené doplnky mi úplne vyrážajú dych. Sú neskutočne nadčasové, hravé, minimalistické a zároveň praktické. Navrhované sú mladými slovenskými architektmi a dizajnérmi a vyrobené rukami šikovných slovenských stolárov. Každý jeden produkt je na záver opracovaný ručne, takže je svojím spôsobom originál. Wooliho stvorili ženy architektky, ktorým chýbali pri navrhovaní interiérov originálne doplnky, a tak si vymysleli svoje vlastné. „Názov vznikol pôvodne zo zámeru navrhovať veci na stenu – “wall” čítaj “wól” a aby znel názov hravo, pridali sme nakoniec “i”, Áno, ako ten z rozprávky.“

2. KUTULU

Prinášajú deťom (a určite nie len im) krásne drevené hračky s príbehom a kultúrou. Tím dizajnérov a priateľov sa snaží o oživenie českej tradičnej hračky výtvarnej a remeselnej kvality. Baví ich práca s prírodnými materiálmi a pre ich hračky sú typické bukové drevo a geometrické tvary. Pre mňa sú úplným dizajnérskym skvostom (či už ako hračka alebo ako jedinečný bytový doplnok) a určite si minimálne jednou z nich radosť urobím…

3. SEW4HOME

Hanka Skokanová tvorí pod značkou SEW4HOME textilné doplnky nielen do detských izbičiek. V jej ponuke nájdete rôzne dekorácie, patchworkové deky, podušky, detské návliečky, mantinely, doplnky do kuchyne a mnoho mnoho iného. Svoje produkty predáva cez český Fler. My už od Hanky máme tieto nádherné návliečky a ozdobné podušky v tvare mráčika a šípky a môžem ju ako predajcu určite vrelo odporučiť. Jej práca je profesionálna a prístup veľmi priateľský. PS: Lukymu sa nechcelo pózovať na foto. Ešte, že máme Mickeyho, ktorý je profesionál a pózuje veľmi rád 🙂 .

4. KAZETO

Existuje niekto kto ho v detstve nemal? Legendárny lepenkový kufrík na všetky hračky a dôležité poklady. KAZETO je tradičná česká firma, ktorá je na trhu od roku 1925 a vyrába produkty z lepenky ako interiérové doplnky, kufríky, úložné krabice či hračky. Je to jednoducho retro klasika, ktorá vo mne vyvoláva silnú nostalgiu 🙂 . Zaujímavosťou je, že ich prevažná časť výroby je exportovaná do rôznych krajín EÚ, Škandinávie, USA či dokonca Japonska.

5.LUVDOLLS

Značku LUVDOLLS predstavujú autorské hračky, doplnky a dekorácie pre deti. Na ich výrobu sú použité výhradne prírodné materiály, ako sú bavlna a ľan. Vyznačujú sa precíznym vyhotovením, s dôrazom na kvalitu a detail. LUVDOLLS, to sú pastelové farby, jednoduchosť, originalita a moderný dizajn. Tieto prekrásne nordic style produkty si môžete objednať na sashe.sk.

6. NANA PARTY

Za značkou stojí ako inak šikovná maminka Magda, ktorá vyrába dekorácie na oslavy všetkého druhu, míľnikové kartičky, plagáty do detskej izby, detské metre, papierové vrecia a mnoho iného. Vyrobí Vám dokonca aj originálne dekorácie (napríklad na narodeninovú oslavu) presne podľa Vašich požiadaviek. Mnoho produktov od tejto šikovnej žienky si môžete kúpiť aj v našom slovenskom eshope Slivníkovo. Ja som neodolala detskému papierovému metru s pandičkou 😉 , ktorý zdobí stenu v Lukyho izbičke.

7.LUJDELSON

Poznáte Quiet book? Je to ručne šitá kniha z látky alebo filcu a dokáže potešiť nielen dieťa ale určite aj maminku. Je plná rôznych aktivít (gombíky,zipsy, šnurovačky a mnoho iného), ktoré zaujmú každé dieťa a to sa potom chvíľku v tichosti (Quiet) zahrá. Kniha rozvíja u dieťaťa jemnú motoriku, koordináciu oko-ruka a v neposlednom rade aj myslenie. Je skvelým spoločníkom nie len doma, ale napríklad aj na cesty. Knihu si môžete dať ušiť s aktivitami podľa veku a pohlavia dieťaťa a na prednej strane je vždy meno malého majiteľa. Tieto krásne Quiet books šije  šikovná žienka Ľudmila Staňová pod značkou LUJDELSON. Nájdete ju ako inak na sashe.sk .

8. Elen living

Za touto značkou stojí mamička dvoch krásnych detí Natália. Ako sama píše dlhú dobu strávila snívaním a premýšľaním o produkte, ktorý by si zamilovali všetky deti samozrejme vrátane jej vlastných. Nakoniec ten nápad prišiel a súčasťou jej života sa stal teepee stan. „Každý by mal mať miesto, kde sa naučí tvoriť“ – to je hlavnou myšlienkou spoločnosti Elen living. „Naše týpí poskytujú priestory, ktoré živia kreativitu detí a umožňujú ich fantázii kvitnúť. Tešia veľké aj malé deti – tam si môžu vytvoriť svoj vlastný svet.“

9. MMMoje.cz

Značku MMMoje stelesňuje ďalšia neskutočne šikovná mama dvoch detí Martinka. Tie ju v podstate doviedli k šitiu a tiež k autorskej práci, ktorou sú bavlnené látky s jej vlastným autorským dizajnom. Produktov má v ponuke obrovské množstvo, ale jej obľúbenými sú hniezda, ktoré šije v štyroch veľkostiach. Zladiť si ich môžete s mäkkučkými dekami, klasickými zavinovačkami alebo úžasnými ilustrovanými podložkami. Okrem toho v jej ponuke nájdete plagáty, linoryty, brošne, leporelá, vankúše, hračky a svoju tvorbu neustále rozširuje. Mňa oslovila hlavne svojimi vlastnými nádhernými návrhmi látok a ilustráciami, ktoré nájdete na všetkých jej výrobkoch.

 

10. Maem kids

Miška z Maem kids bola nedávno súčasťou môjho inšpiratívneho okienka, viac o nej a jej tvorbe si môžete prečítať v samostanom článku TU.

 

Ani sa mi nechce veriť koľko krásy sa mi nazbieralo v tomto článku. A som právom hrdá, že na Slovensku a v Čechách máme toľko šikovných a kreatívnych ľudí. Všetkým držím moc moc palce a prajem, aby sa ich produkty aj naďalej páčili a nachádzali si svoj nový domov u spokojných detičiek a šťastných maminiek.

Krásny deň prajem všetkým!

Vaša Lucia.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: