Recenzie

MINIrecenzia – Gentle Day®

Gentle Day® – pink miracle for women.

ootd

Dnešná MINIrecenzia bude možno o niečo netradičnejších produktoch ako obvykle, avšak pre nás ženy veľmi dôležitých. Každá z nás dbá maximálne o svoju hygienu a myslím, že netreba zabúdať ani na tú najintímnejšiu. Preto Vám dnes predstavím novinku na našom trhu a tou sú ekologické aniónové vložky a tampóny vyrobené zo 100% bavlny od značky Gentle Day.

Musím sa priznať, že keď som túto ponuku dostala nejakú tú chvíľu som zvažovala či do toho ísť, ale nakoniec som sa rozhodla, že to predsa len príjmem. V dnešnej dobe Baby Boom-ov už nie je tabu (bohužiaľ) ani jeden z najbolestivejších, ale zároveň najkrajších okamihov v živote ženy, tak prečo robiť halooo ohľadne menštruácie a produktov, ktoré nám jej priebeh dokážu uľahčiť a svojím spôsobom aj spríjemniť.

A tiež som sa vždy „bavila“ na nemožných reklamách na vložky a tampóny, kde zväčša tancujú ženy v obtiahnutých bielych nohaviciach či mini sukničkách počas svojich dní a čudovala som sa ako vôbec toto mohol niekto pustiť do vysielania?! Zamýšľali ste sa nad tým už niektorá, alebo takéto hlúposti riešim iba ja 🙂 🙂 🙂 ? Tak som samú seba postavila na druhú stranu barikády a ak si článok prečítate kľudne mi napíšte ako sa to podarilo zvládnuť mne.

anionove vlozky

Na blogu Vám chcem predstavovať novinky a tiež zaujímavé produkty, ktorými tieto eko ženské vecičky bez debaty sú. Myslím, že kvalitou sú niečo ako pravé šampanské medzi sektami 🙂 . A aj keď sa o nich možno pri kávičke bežne nerozprávame, každá jedna z nás ich má vždy v obsahu svojej kabelky. A čím sú produkty od „ružovej firmy“ ako som si ich ja interne nazvala tak jedinečné? Čítajte ďalej a dozviete sa…

Produkty značky Gentle Day®

Aniónové vložky Gentle Day®

Hygienické vložky Gentle Day majú v prvom rade nádherný obal. Za vkusný dizajn im musím dať jednotku s hviezdičkou a za veľké plus oproti iným značkám považujem aj to, že obal je znovu uzatvárateľný! A teda ich môžete kľudne celé hodiť do kabelky a následne ich už nebudete nachádzať vo všetkých kabelkových zákutiach, založené v diári, či dokonca v peňaženke a to samozrejme pri platení tomu novému feši pokladníkovi na čerpacej stanici (true story). Vyrobené sú zo 100% prírodných materiálov bez použitia chlóru a ich pH je neutrálne k pokožke. Všetky obsahujú aniónový pásik (anióny sú záporne nabité ióny kyslíka) a tiež malé množstvo infračerveného svetla (používané pri fototerapiách), ktoré spolu odbúravajú nepríjemné pachy a tiež výborne zamedzujú vzniku baktérií, ktoré sa vo veľmi krátkom čase tvoria v bežných vložkách. Tieto antibakteriálne účinky Vám umožnia používať ich aj ak máte citlivú pokožku, trápia Vás mykózy alebo ste napríklad po operácii.

always
Gentle Day vs. Always

Rozhodla som sa tiež otestovať savosť denných vložiek Gentle Day, pretože na webe tvrdia, že  je 3-4x lepšia ako u konkurenčných značiek. Porovnávala som ich s rovnakou variantou vložiek značky Always. V mojom domácom teste denné vložky Gentle Day dokázali absorbovať až 150ml vody (ako píšu na ich web stránke), avšak o suchom pocite už vôbec nemôže byť zmienka. Vložky značky Always však absorbovali iba 50ml a následne už voda vytekala okrajmi von. Ak by sme to však chceli dať do reálnej roviny, tak vložky Gentle day dokážu absorbovať 55ml vody a ich povrch zostáva ešte stále príjemne suchý. Vložky značky Always absorbujú 20ml vody a to už miestami na povrchu cítiť vlhkosť (Tu si môžete pozrieť aj test spoločnosti Gentle Day).

Nočné vložky Gentle Day dokážu tekutiny absorbovať ešte omnoho viac, a tak sú výborným spoločníkom nielen počas spánku ale aj pri silnej menštruácii, počas cestovania, pri inkontinencii alebo napríklad aj pár dní po pôrode… Okrem bočných majú aj zadné ochranné krídelká, ktoré poskytujú skvelý komfort a ochranu proti pretečeniu, a ktoré som u žiadnych vložiek konkurenčných značiek nenašla. Na tieto prídavné krídelká si síce musíte chvíľu zvykať, ale svoju úlohu plnia dokonale.

Ďalším plusom je, že sú vyrobené z prírodných materiálov, na dotyk sú veľmi jemné a nosia sa príjemne dokonca aj mne, ktorá som odjakživa prevažne používala tampóny a s vložkami som dlhú dobu dokázala fungovať maximálne v noci. Sú tak pohodlné, priedušné a tenučké, že mi ani počas dňa neprekážali a úplne som zabudla, že ich mám.

Tampóny Gentle Day®

o.b.
Gentle Day vs. o.b.

V ponuke majú samozrejme aj tampóny, ktoré som porovnávala s pre mňa roky zaužívanou značkou o.b. V bežnom používaní som žiadny rozdiel nepocítila. Avšak na mojich tampónoch bohužiaľ nikde nenájdete informáciu z čoho sú vyrobené a čo obsahujú. Preto som mala lepší pocit, že tampóny Gentle Day sú vyrobené zo 100% organickej bavlny, bez prídavných vôní, syntetických látok a samozrejme bez škodlivých chemikálií.

Záver.

Po týždni používania, skúmania, nosenia a rôznych domácich pokusov môžem povedať, že za mňa majú 8 bodov z 10. Dva mínusové body dostávajú za o niečo vyššiu cenu (avšak tá je pri eko produktoch pochopiteľná a bežná) a za to, že sa zatiaľ dajú kúpiť iba online (TU a tiež TU). Ale tento problém by mal byť v priebehu tohto roka vyriešený, pretože sa chystajú expandovať aj do rôznych sieti predajní.

Poďme si to teda zhrnúť!

PLUSY ++++++++

+ vyrobené zo 100% bavlny

+ ekologické a teda šetrné nielen k Vám samotným ale aj k životnému prostrediu

+ antibakteriálne vďaka aniónovému pásiku

+ eliminujú vznik zápalov a nepríjemného zápachu

+ 3x vyššia savosť oproti konkurenčným vložkám

+ vhodné aj pre ženy s citlivou pokožkou, s mykózou, po operácii či po pôrode

+ jemné, tenké, priedušné a veľmi pohodlné na nosenie

+ v neposlednom rade nádherný a znovu uzatvárateľný obal, ktorý v dnešnej dobe hrá taktiež dôležitú úlohu 😉

MÍNUSY – –

– o niečo vyššia cena oproti bežne dostupným hygienickým vložkám či tampónom

– možnosť zakúpiť ich zatiaľ iba online


Pekný ružový deň Vám želám 😉

Vaša Lucia

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: