DIY / Top tipy

DIY › Detský doktorský kufrík.

Luky býva dosť často chorý. V škôlke sa ho chytí každý bacil, ktorý okolo neho prejde. A nebudem sa tváriť, že z toho nie som na nervy. SOM. Hlavne keď mám každý druhý či tretí týždeň vysvetľovať šéfovi, že OPÄŤ musím zostať doma. Luky však aj napriek častým návštevám, vyšetreniam, či CRP odberom nemal s našou lekárkou či sestričkou nikdy problém a vždy do ordinácie išiel dovolím si tvrdiť s radosťou. Po poslednej nepríjemnej skúsenosti, o ktorej som Vám písala TU som mala obavy, aby nezačal mať z bielych plášťov strach. Chcela som mu kúpiť doktorský kufrík, a tak som hľadala na mojich obľúbených eshopoch, ale žiadny sa mi nepáčil a nebol dosť REAL. Našla som zopár pekných s drevenými nástrojmi a drevené hračky mám rada, ale ja som chcela, aby stetoskop bol naozaj stetoskopom a mohol s ním naozaj počúvať srdiečko. A tak som sa rozhodla, že mu doktorský kufrík pre Doktora Lukáša sama vytvorím.

Možno sa vám táto myšlienka zapáči, a tak prikladám aj linky odkiaľ som jednotlivé veci zohnala a koľko ma to celé stálo. Aj keď sa Lukáško rolové hry veľmi nehrá, úlohu lekára zobral celkom vážne! Pravidelne nás vyšetruje, počúva, pozerá do hrdielka (rozumej svieti baterkou rovno do očí a drevenú paličku strká až do hrtanu) či dokonca dáva injekcie. A tak verím, že sa mi aj vďaka tejto „hračke“ podarilo jeho nepríjemný zážitok a začínajúcu fóbiu prekonať.

  • Kufrík 20 € – český výrobca Kazeto. Náš konkrétny nájdete tu.
  • Nálepka Doktor Lukáš 3 € / 5 ks – nechcela som klasický červený kríž, a tak som si ju navrhla sama podľa svojho gusta. Najlepší program na návrh a výrobu nálepiek (ale aj mnohých iných darčekových predmetov) som objavila na belabel.sk
  • Funkčný fonendoskop, náplasti s McQueenom a rúška na tvár 10 € – objednávala som na pilulka.sk
  • Injekčné striekačky rôznych rozmerov, ampulka na krv a drevené paličky 2 €-  som kúpila priamo v lekárni
  • Obväzy, baterku, trojcípu šatku, nožnice a iné drobnosti som mala doma zo starých autolekárničiek
  • Test na kontrolu ostrosti zraku som stiahla niekde z netu.

Celý kufrík ma stál asi 35 € čo je cena podobná tým z eshopov, ale náš je originálny, funkčný a hlavne z lásky vyrobený.

Lucia a doktor Lukáš 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: