DIY

Easter DIY with kids

Vlastnoručne vyrobené veľkonočné pohľadnice.

Blíži sa Veľká noc a aj keď ja osobne som tieto sviatky a zvyky s nimi spojené nikdy nemala veľmi v obľube (veď čo už môže byť lákavé na vedrách studenej vody, niekoľkých desiatkach rán dreveným prútikom a rôznych druhoch smradľavých voňaviek, že???), vždy som sa minimálne tešila na štyri dni voľna, ktoré tieto sviatky so sebou prinášajú. Ešte ako bezdetný pár sme sa väčšinou rýchlo zbalili a vyrazili niekam na predĺžený víkend. Odkedy však máme Lukáška Veľká noc sa u nás nesie viac v duchu tradícií, množstve dobrého jedla a veselých stretnutí s rodinou.

Už dlho som sa chystala vyrobiť a vyskúšať domáce prstové farby (domáce pre istotu, že by sa ich ten môj labužník rozhodol ochutnávať) a tiež som chcela pred sviatkami potešiť Lukáškových prastarých rodičov z mojej aj Lypkovej strany. Na Pintereste som objavila zopár jednoduchých nápadov na veľkonočné obrázky, ktoré dokážete vyrobiť aj s najmenšími deťmi, nakúpila všetko potrebné, v noci „uvarila“ prstové farby a ráno už sa u nás maľovalo o dušu 😉 .

malujeme s detmi

Na domáce prstové farby budete potrebovať:

› ½ hrnčeka hladkej múky

› 2-3 hrnčeky vody (podľa toho aké ich chcete mať husté)

› 1 lyžica soli a 2 lyžice cukru (môžete aj nemusíte dať)

› potravinárske farbivo (ja som použila od Dr.Oetker)

› uzatvárateľné nádoby

Postup: Zmiešame si múku, cukor a soľ. Pridáme vodu, dobre rozšľaháme a varíme kým to nezhustne. Nakoniec rozdelíme do nádob a zafarbíme potravinárskym farbivom. Ja som pre nášho malého Picassa prichystala červenú, modrú, žltú a oranžovú. Ak ich potom zatvoríte a dáte do chladničky mali by vydržať aj dva týždne.

velkonocne pohladnice

tvorime s detmi

Najskôr som Lukáška nechala vyblázniť sa a vytvoriť vlastné umelecké dielo. Áno dobre vidíte kreslí prostredníčkom 😉 , používa ho na všetko a už sa ani nesnažíme ho to nejak odnaučiť. Verím, že časom na to príde, že ukazovák by bol asi lepšia voľba.

Potom som si nastrihala tvrdý papier do požadovanej pohľadnicovej veľkosti a pomohla Lukáškovi otlačiť prstíky tak, aby som z nich mohla vytvoriť malé kuriatka. Pridala som jeden otlačok môjho prsta, z ktorého nakoniec vznikol zajačik. Náš výtvor som nechala poriadne uschnúť a na druhý deň som dokreslila očká, ušká, zobáčiky atď. Dopísala som text aj s vysvetlením, že to pre nich vlastnoručne vytvoril ich pravnúčik (s malinkou pomocou maminky) a poslala poštou prvou triedou. Veľmi sa teším na ich reakciu a pevne verím, že ich aj takouto maličkosťou dokážeme milo prekvapiť a potešiť.

diy s detmi velkonocny zajac velkonocne tvorenie s detmi

ZDROJ

Pridávam ešte zopár inšpirácií na obrázky, ktoré môžete s deťmi vyrobiť. Ja som na začiatok zvolila tú najjednoduchšiu variantu a nakoniec som tomu bola aj rada, lebo viac takýchto kresieb by Luky aj tak nebol ochotný vytvoriť 🙂 !? Je predsa individualita a rád si robí veci po svojom…

prstove farby
ZDROJ
veklonocna pohladnica
ZDROJ
easter diy
ZDROJ
velkonocny zajac
ZDROJ

Krásne sviatky prežité presne podľa Vašich predstáv Vám prajeme.

Lucia a Lukáško

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: