Kam s deťmi / Top tipy

Slaný bazén s jedinečnou vyhliadkou – Jalšovské chaty

Tip na kúpanie s deťmi v letných mesiacoch.

Dnes mám pre Vás tip na úžasné miesto, kde sa môžete ísť okúpať s deťmi ale aj bez nich, ktoré sme objavili vďaka našim kamošom z Piešťan. Nachádza sa totižto iba pár km od nich, presnejšie v kopci nad dedinkou Jalšové. Jedinečné miesto, kde sa musíte cítiť ako v nebi, a to doslovne. Počas letných mesiacov sa tam môžete ísť nielen dobre najesť a pokochať, ale aj okúpať v bazéne s nekončiacim okrajom a dokonalou vyhliadkou. Voda v bazéne je dostatočne teplá a čo je úplne skvelé je slaná. Práve preto to bol prvý verejný bazén, v ktorom sme sa boli kúpať s Lukáškom keď mal iba 6 mesiacov.

slaný bazenjalšovske chatykam s deťmi v letePre mňa má toto miesto akúsi magickú atmosféru a vždy sa tam cítim absolútne úžasne, dokonca až tak, že sa mi odtiaľ nikdy nechce odísť (môj Lypko „s nadšením“ potvrdí 😉 ). Bazén nie je veľký, ale ešte nikdy sme tam nezažili davy ľudí, takže zaplávať sa dá úplne v pohode. Okolo bazéna je dostatočné množstvo lehátok, a vďaka veľkým slnečníkom si môžete vybrať aj miesto v tieni. Odporúčam ísť sa okúpať cez týždeň a úplne ideálne doobeda. Poobede tam býva podstatne viac ľudí. Vpravo od bazéna je penzión, v ktorom je výborná reštaurácia s veľkou terasou, wellness-ko a niekoľko 2 a 4-posteľových izieb. Nad bazénom v kopci je ešte zopár domčekov, kde sa môže ubytovať aj väčšia skupina ľudí . Nájdete ich na Bookingu TU, a ak by ste chceli môžete využiť aj moju 10% zľavu, ktorú Vám Booking vráti z ceny rezervácie späť – klik sem.

Wellness Pension InovecWellness Pension Inovecdnes fotimCena za vstup do bazéna je síce trošku vyššia, ale čistota a služby sú podľa mňa zodpovedajúce. Vstup sa dá kúpiť iba na celý deň bez ohľadu na to, v akom čase prídete. Ak sa u nich aj naobedujete, čo určite odporúčam, pretože varia naozaj výborne, za vstup do bazéna zaplatíte 8 €/dospelý a dieťa do 3 rokov má vstup zdarma. Ak sa prídete iba okúpať a jedlo si u nich nedáte, za vstup zaplatíte 15 €. Musím pochváliť aj obsluhu, ktorá je veľmi príjemná a ochotná. Pri bazéne sa nachádzajú dve ihriská, jedno pre menšie detičky do 6 rokov a druhé so šmykľavkou a hojdačkami pre väčšie deti. Náš Luky sa tam pekne zahral, kým sme čakali na jedlo. Asi jediným mínusom je, že obe sa nachádzajú na priamom slnku. chaty jalšovskeWellness Pension Inoveckam s deťmi v PiešťanochDeti sú tam vítané, avšak majiteľ sa snaží, aby si tam oddýchli aj bezdetní návštevníci. Práve preto tam nájdete upozornenie, aby deti neboli príliš hlučné a nešpliechali vodu na ostatných ľudí v bazéne. Ja túto požiadavku plne rešpektujem a snažím sa vždy (a to nielen v bazénoch, ale na všetkých verejných miestach), aby Luky nerušil ľudí okolo nás. Samozrejme deti sú deti a úplne ticho sa pri nich dosiahnuť nedá, my sa však snažíme byť maximálne empatickí k tým, čo si prídu oddýchnuť (najesť sa, posedieť…) bez detí. Aj keď nikdy sa nám nestalo, že by nás niekto na Lukyho radostný krik vo vode, či srdcervúci plač pri vyberaní z bazéna upozornil. A aby som nezabudla pri vchode do areálu sú ohrady, kde môžete vidieť voľne pobehovať srnky, jeleňov a danielov.

Leto ešte určite posledné slovo nepovedalo, a preto verím, že tento tip oceníte.kam s deťmi

Lucia a vodník Lukáško.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: