Kam s deťmi

Živá voda a Archeoskanzen Modrá

Tip na celodenný výlet s deťmi na Morave.tip na vylet s detmi

Neďaleko Uherského Hradišťa v dedinke Modrá sa nachádza veľmi pekný komplex, v ktorom sa zabavia nielen! vaše deti 😉 . Do areálu vojdete priamo z hlavnej cesty (smer Velehrad). Parkovanie je bezplatné. Oproti parkovisku je novootvorené Centrum slováckych tradic, ktoré vyzerá ako hobbitie domčeky. Je tam pálenica, stála ochutnávka vín a obchodík s domácimi produktmi a vínom (jasné, že sme nakúpili do zásoby 🙂 ). archeoskanzen Modra

Hneď vedľa je hotel a reštaurácia. Keďže sme prišli v čase obeda išli sme sa najskôr posilniť. Jedlo bolo výborné a mali aj dostatok detských jedálenských stoličiek. Jediné čo ma veľmi nepotešilo bola ponuka jedál pre deti, v ktorej ste si mohli vybrať buď vysmažené kuracie nugetky s hranolkami alebo sviečkovú. My sme Lukymu objednali radšej dospelácku porciu kuracieho mäsa s grilovanou zeleninou a zemiakmi, a čo nespapal drobec veľmi rád dojedol náš tatinko 😉 . Hneď vedľa terasy je pre deti vybudované pieskovisko a drevené bludisko s rozhľadňou. Súčasťou areálu je botanická expozícia Živá voda a Archeoskanzen Modrá.

živá voda modrá

Živá voda Modrá.

sladkovodné akvárium Moravasladkovodne akvarium moravatunel pod jazeromakvarium morava

Najväčšou a najlákavejšou atrakciou Živej vody je jednoznačne 8m dlhý a 2m široký tunel, ktorý je až 3,5m pod vodnou hladinou, a v ktorom môžete pozorovať sladkovodné ryby v ich prirodzenom prostredí. Najväčšou ryba, ktorú tu pri chvíľke trpezlivosti môžete vidieť je 2m jeseter. Vonku je jazierko aj s brouzdalištem (milujem toto slovo), ktoré počas teplých letných mesiacov slúži ako kúpalisko. Takže ak sa tam vyberiete v lete neváhajte si zo sebou vziať plavky. My sme chvíľu posedeli na móle, kým Luky nenahádzal polovicu kameňov z brehu naspäť do jazierka a potom sme sa radšej vybrali smer Archeoskanzen. Vstupné sa platí zvlášť pre Živú vodu (90Kč/dospelý a dieťa do 6rokov zdarma) a zvlášť do skanzenu (80Kč/dospelý a dieťa do 6rokov zdarma). Platiť sa dá iba v hotovosti, takže si predtým nezabudnite vybrať alebo zameniť české koruny.kam s detmi

Archeoskanzen Modrá.

skanzen moravaarcheoskanzen modraarcheoskanzen

Arecheoskanzen je historická dedinka, ktorá odzrkadľuje život našich predkov vo veľkomoravskom období. Vidieť môžete tradičné obydlia, je tu rozhľadňa s pekným výhľadom a hlavne veľa voľne sa pohybujúcich zvieratiek. Lukáško najskôr ponaháňal sliepky a kohúta, odtancoval tanec slnka na pódiu, nakŕmil somárikov, pozrel si bitku dvoch kozičiek (tých štvornohých :), zahnal malé ustráchané prasiatka do kúta, odfotil sa s „indiánom“ a následne zavelil, že môžeme ísť domov. V aute odpadol do dvoch minút a my sme si tak mohli vychutnať pohodovú a hlavne po celom dni kedy sa mu pusa ani na sekundu nezatvorila – tichú cestu domov. Aleluja!

skanzen moravatip na vylet moravaskanzen velehrad

Celý komplex je veľmi pekne vybudovaný a dá sa tam zabaviť celý deň. Neďaleko je terárium a ak by ste ešte stále nemali málo navštíviť môžete aj zámok so záhradami vo Velehrade.

Keďže prekračujete hranice nášho štátu nezabudnite deťom pribaliť pas. Od nás ho teda nikdy nikto nechcel, ale istota je guľomet.

Verím, že sa vám dnešný tip na výlet páčil, my sme si ho veľmi užili a ja už chystám ďalší článok plný inšpirácie na máj.

Lucia a Lukáško.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d blogerom sa páči toto: